Çözüldü Ekran kartı sokete oturuyor ancak klipsi kapanmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

KaanKulac

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, anakartıma ekran kartını takmaya çalışıyorum. Kasa da açılması gereken kısımları ve soketin klipsini açtım ancak ekran kartını sokete oturuttuğumda klips kendi kendine kapanmıyor ve ekran kartı tam sabitlenmiyor.
Anakart: Gigabyte B550M k s+v+GL DDR4 AM4 (matX)
Ekran kartı: Palit RTX 4060.
Kasa: Bitfenix light mesh 600W 80+ siyah RGB strip mid Tower kasa.

Çözüm
Klips sorunsuz kapanıp açılıyor, sokette de bir sorun göremedim. Kartı takıp klipsi elimle kapattığımda kart ileri geri hareket ediyor hala tutmaktan kastınız tam olarak nedir?

Hafif ileri geri oynama sorun değil, onun için kasaya vidalıyorsun zaten kartı. Yalnızca soket gücü ile durmaz kart.

Kartı güzelce tak, yuvaya tam girdiğinden eminsen klipse bak kapalı mı, değilse kapat sonra da kasaya tutturacağın vidayı tak sapasağlam duracaktır.
Merhaba, anakartıma ekran kartını takmaya çalışıyorum. Kasa da açılması gereken kısımları ve soketin klipsini açtım ancak ekran kartını sokete oturuttuğumda klips kendi kendine kapanmıyor ve ekran kartı tam sabitlenmiyor.
Anakart: Gigabyte B550M k s+v+GL DDR4 AM4 (matX)
Ekran kartı: Palit RTX 4060.
Kasa: Bitfenix light mesh 600W 80+ siyah RGB strip mid Tower kasa.

İyice bastırın.

Artı -1 Eksi
Kartı söküp bir klipsi elinle açıp kapa bir sorunu mu var, soketi de kontrol et. İttiğinde otomatik kapanmasa bile yuvaya oturduktan sonra elinle kapadığında tutması gerekir çünkü.

Klips sorunsuz kapanıp açılıyor, sokette de bir sorun göremedim. Kartı takıp klipsi elimle kapattığımda kart yukarı aşağı hareket ediyor hala tutmaktan kastınız tam olarak nedir?

Klips sorunsuz kapanıp açılıyor, sokette de bir sorun göremedim. Kartı takıp klipsi elimle kapattığımda kart ileri geri hareket ediyor hala tutmaktan kastınız tam olarak nedir?

Hafif ileri geri oynama sorun değil, onun için kasaya vidalıyorsun zaten kartı. Yalnızca soket gücü ile durmaz kart.

Kartı güzelce tak, yuvaya tam girdiğinden eminsen klipse bak kapalı mı, değilse kapat sonra da kasaya tutturacağın vidayı tak sapasağlam duracaktır.

Çözüm

Tamamdır hocam dediğiniz gibi yaptım şu an sorun yok gibi duruyor Windows'u yüklüyorum teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı