Ekran kartı stok sorunu çözülmek üzere olabilir

kebab destroyer

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Mühendis
Bu Ethermine ETH madencilik havuzu. Sadece 1 haftada havuzun gücü 95.3'den 99.3'e yükseldi. Aradaki 4 tera hash fark 800.000 tane 3060 veya 400.000 tane 3080 yapar. Bir de bu havuz tüm havuzların %30'u yapıyor. Yani bu hafta piyasaya ortalama 2.000.000 ekran kartı sürülmüş. Aslında üretimde öyle büyük bir sıkıntı yok gibi görünüyor. Böyle giderse 3 ay sonra cüzdana gelen ETH miktarı neredeyse yarı yarıya düşecek. Bir de 2.0 muhabbeti ile gelen komisyonun düşürülme muhabbeti var. Yani Ethereum fiyatında ciddi bir artış olmazsa madenciler için kötü bir yatırım haline dönebilir. Zaten geliri Ethereum fiyatındaki artışın zorunluluğuna bağlı olan birisi varsa gider direkt ETH alır. Küçük Coin'lerde zaten bu kadar ekran kartına yetecek transfer dönmüyor yani ETH bitti rvn dönelim diyemezsiniz.

Fotoğraf açıklaması yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Pek anlamam bu madencilik işlerinden ama dediğiniz gibi piyasaya sürülme durumu varsa stoğu yiyenlerin madenciler olduğunu kanıtlar nitelikte bir bilgi olur mu?

Dediği şey artık o kadar gelirli bir kapı olmayacak.
Hocam biz ekran kartı için stok bulamazken @kebab destroyer 'in söylediği şekilde bu havuza 2 milyon kart girmişse madenciler stokları yiyor demek olmaz mı onu soruyorum ben. Yani arkadaşın konusuna paralel olarak sonuç çıkarmaya çalışıyorum.

Hocam biz ekran kartı için stok bulamazken @kebab destroyer 'in söylediği şekilde bu havuza 2 milyon kart girmişse madenciler stokları yiyor demek olmaz mı onu soruyorum ben. Yani arkadaşın konusuna paralel olarak sonuç çıkarmaya çalışıyorum.
İlk etapta stok yer. Baktılar artık öyle kartın parası 8 ayda amorti edilmiyor ve bu 2-3 yıla çıkıyor. Bir de bu fiyatın üstüne serbest piyasa girince 8-10 yıllık amorti süreleri olursa bu zaman piyasadan çekilecek olan şeyler ekran kartları değil, miningciler olur.

Zaten stokları madencilerin yediği bilinen bir gerçek. Oyuncuların büyük bir çoğunluğu uçuk fiyattan kart almıyor. Üretimde bariz bir sıkıntı yok ancak talep çok çok çok fazla özellikle de farmlarda şirketleşmiş kriptocular binlerce kart ile döndürüyorlar bu işi ve stokları da botla eritiyorlar.

Zaten stokları madencilerin yediği bilinen bir gerçek. Oyuncuların büyük bir çoğunluğu uçuk fiyattan kart almıyor. Üretimde bariz bir sıkıntı yok ancak talep çok çok çok fazla özellikle de farmlarda şirketleşmiş kriptocular binlerce kart ile döndürüyorlar bu işi ve stokları da botla eritiyorlar.
Hocam burada madencilik yapan 3-5 tane aklı selim üye madenciliği savunuyordu da. Hiç haz etmem. Ondan sorayım dedim sağolun.

Geri
Yukarı