Ekran kartı stokları düzelir mi?

Stokların düzelmesine ve ya fiyatların düşmesine tarih belirten arkadaşlar; neden sonuç ilişkisi ve kaynak göstererek yazarlarsa eğer sevinirim. Yanlış anlaşılmasın, şuan burada yazılan her şey tamamıyla ön görüden öteye geçemiyor çünkü. Bizde bilgilenmiş oluruz, forumda maşallah günde en az 2 kere açılan bir başlık oldu bu artık.

GDDR üretimi zorlaştığı söyleniyor. Böyle teori yok. Fabrikalar sıkı üretimde ve üretiliyor ama o madenciler aldığı için stok yok. Bir sıkı çalışma var, üretiliyor, stok kalmıyor.

Silikon krizi diye bir gerçek var ve yalan değil. Amerikan otomotiv sektörü bile bundan tamamen etkilenmiş durumda. Tayvan'daki güncel üretim kapasitesi standart ihtiyaçları bile karşılamaktan uzak şu anda. Tayvan'da bunun için adımlar atılmaya başlandı AMD bile ek üretim için Samsung'a gitti, Intel de gelecek için Tayvan'ı takip ediyor ve DDR5 ile beraber oraya kaydırma yapacaktır.

Markaların çalışanları 2-3 ay diyor. Siz hangi kaynağa bakarak 2022 diyorsunuz?

Dostum sözde RTX 3060 la ya da en kötü mart gibi düzelecek diyorlardı ee ne oldu hal ortada yaz falan hayal artık 2022'den önce düzelmez.

2-3 ay düzelirmiş tahmin olarak.

En iyi ihtimal Eylül. Steam grafkleri incelenirse giriş yapan kullanıcı sayısı 2 mislinin üzerine çıkmış durumda. Arz yerlerde miningciler ve eve kapanan insanların sistemlerinin yetersizliği daha gözlerine batar hale gelmesiyle talepte almiş başını gitmiş durumda.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…