Ekran kartı stokları niye yok?

Bütçe
2300
Kardeşim dediklerinde haklısın ama tek bir şey hariç. Ürünler tüm dünyada stokta yok, sadece Türkiye'de değil. Daha geçen gün haber çıktı ya adam 28 tane mi 38 tane mi ne RTX 3080 ile mining yapıyor. Elektrik faturaları sadece bizim gibi middle east ülkelerde pahalı. Avrupa'da ucuz olduğu için emin ol deli paralar kazanıyorlar ki Türkiye'de de çok ama çok sağlam bir sistemle mining yapsan yine çok para kazanırsın ama avrupa'dakine göre daha az kâr bırakır. Son Bitcoin fırlamalarından ve Amerika seçimlerinden dolayı mininge talep çok ama çok arttı. Pandemi de cabası.

Kaçak elektrik kullanıyorlar hocam ben çok konuşmaya denk geldim adam kaçak elektrikle mining yapıyor, tabii öyle yapınca bu iş kazançlı oluyor, özellikle güneydoğu ve doğudaki kaçak elektrik kullanımını herkes biliyor.

Şu miningçiler yüzünden stok yok diyenler aklınız 2 sene öncesinde kaldı galiba! Artık ekran kartı ile mining yapmak karlı değil, elektrik %100 kaçak değilse kimse ekran kartı alıp mining yapmaz, sadece zarar getirir. Fiyatların artması karaborsacılar ve müdahale etmeyen devlet yüzünden. Devlet her şeyi boşlamış durumda ne zamlarla ne karaborsacılarla mücadele ediyor. Bu ülke düzelmez artık kendi başınızın çaresine bakın.
Merhaba, videolarda farklı söylüyorlar

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şu miningçiler yüzünden stok yok diyenler aklınız 2 sene öncesinde kaldı galiba! Artık ekran kartı ile mining yapmak karlı değil, elektrik %100 kaçak değilse kimse ekran kartı alıp mining yapmaz, sadece zarar getirir. Fiyatların artması karaborsacılar ve müdahale etmeyen devlet yüzünden. Devlet her şeyi boşlamış durumda ne zamlarla ne karaborsacılarla mücadele ediyor. Bu ülke düzelmez artık kendi başınızın çaresine bakın.
Merhaba, burada böyle demiyorlar hocam ama gayet temiz para bırakıyormuş

Screenshot_4.jpg

Türkiye'de değil bu sistem, elektiriğin ucuz olduğu yerde. Belki de adam kendi elektriğini üretiyordur. Bu haberi okudum.

ABD’de Simon Byrne tarafından kurulan bir Ethereum madencilik çiftliğinde 78 adet RTX 3080 ekran kartı olduğu görülüyor. Geçtiğimiz haftalarda ilk RTX 3000 partilerinin önemli bir kısmının madencilik firmalarına gittiği gündeme gelmişti. Bu da onu doğrular nitelikte.
Merhaba, burada böyle demiyorlar hocam ama gayet temiz para bırakıyormuş

Nerede hocam Türkiye'de mi? Biz de yapalım öyleyse?
Merhaba, videolarda farklı söylüyorlar

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şimdi izledim ben de bu işe başlamaya karar verdim. Biraz da biz sömürelim piyasayı, yakında kart bırakmayacağız piyasada.

Geri
Yukarı