Ekran kartı sürücü güncelleme

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Güçlü

Kilopat
Merhaba,

Ekran kartım GeForce G100.
-Sürücüsünü güncellemek istiyorum, güncellemek oyunlarda daha yüksek performans almamı sağlar mı?
-Ya da bu işin eksileri veya artıları nelerdir?
-İnternette bazı kişiler driverı güncelledikten sonra iyi performans aldığı oyundan artık daha kötü performans aldığını yazmış, bu mümkün müdür?
-Ve eğer güncellemem gerekiyorsa bunu eski sürücünün üzerine mi kurmalıyım?

-Evet güncel sürücü genelde daha yüksek performans demektir.
-Eksisi genelde yoktur, artı yönleri istisnasız her zaman ağır basar.
-Onlar sürücüyü yanlış güncellemiş olabilirler. Ekran kartı sürücüsünü güncelleyince bazen yonga seti sürücüsünü de güncellemek gerekir.
-Artık Nvidia sürücü yükleme aracında sıfırlama seçeneği var. Bunu seçin. Bu seçenek eski sürücüyü silecek, sistemi yeniden başlatacak ve yeni sürücüyü sonra yükleyecektir.

64 Bit Windows 7/Vista için son sürücü:

NVIDIA DRIVERS 280.26 WHQL

32 Bit Windows 7/Vista için son sürücü:

NVIDIA DRIVERS 280.26 WHQL

Mesela Aygıt Yöneticisine girin ve IDE ATA/ATAPI Denetleyiciler'in altında yer alan cihaza çift tıklayın. Sürücüsü 1 yıldan eski ise güncellemeniz gerekiyor demektir. Anakartınız nedir?

Açıkçası anakartımın ne olduğuna nerden bakabilirim bilmiyorum :) VIA bus master IDE controller - 0571 diye bişey yazıyor denetleyicilerin altında bu olabilir mi? Sürücü tarihi 22.02.2006 diye geçiyor :D

CPU-Z diye bir programı kullanarak şu bilgilere ulaştım anakart hakkında:
Manufacturer: Micro-Star
Model: MS-7255 1.2
Chipset: VIA P4M890
Umarım bu bilgiler yardımcı olur

Bu arada işletim sistemim XP

İşlemcim pentium 4. Evet bilgisayarım vasat bir bilgisayar, yine de windows 7 ye geçmeli miyim?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı