Ekran Kartı Sürücü Güncellerken Bilgisayar Kapanma Sorunu

DgknGkdnz

Kilopat
Merhaba sevgili Technopat kullanıcıları.

3-4 aydır bilgisayarımı açmıyordum. Dün açtım, ekran kartını güncellerken bir anda ekran karardı ve bilgisayar kapandı. Bilgisayarı geri açmaya çalıştığımda 3 kere kısa bip sesi geldi ve bilgisayar hiçbir şekilde açılmadı. Daha sonra kendi kendine başlangıç onarmayı denedi fakat o da olmadı. Başlangıç onarma başarısız oldu diye hata verdi. Defalarca kez format atmayı denedim fakat aynı sonuç. Bilgisayarı sadece kendim başlangıç onarmayı deneyip eski bir tarihe aldığımda yani ekran kartını güncellemediğim zamana alınca açılıyor. Yardımcı olur musunuz?

Bilgisayarım: Lenovo Y510P
Ekran Kartı: Nvidia GT755M [SLI]
İşletim Sistemi: Windows 10 64 Bit

Eğer garantisi hala varsa garantiye gönderin. Bilgisayarınızın ana kartı veya ekran kartı hasar görmüş olabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Maalesef bilgisayarın garantisi doldu. Acaba başka bir çözümü yok mudur?
Donanımsal olduğunu düşünmüyorum 2016 ve 2017 yılındaki sürücüleri kurunca sorunsuz bir şekilde güncelliyor fakat 2018 yılındaki herhangi bir ekran kartı sürücüsünü yükleyince ekran kararıyor ve kapanıyor, ardından 3 kere kısa bip sesi geliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı