Ekran kartı sürücü kurulduktan sonra düzgün çalışmıyor

Spidertliman

Hectopat
Yer
Sivas
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba, aklıma takılan bir soru var ve size danışmak istedim. Mesela bir ekran kartı var elimizde ama bozuk. Sisteme takıp ilk çalıştırdığımızda sorunsuz, driver kurulunca ise sorunlar başlıyor, çalışmıyor vb. yani tam olarak sormak istediğim şey; driver kurulunca ne oluyor da kart bozuk olduğunu gösteriyor, driver kurulmadan önce sorunsuz çalışıyor. Kısaca Driver'ın karta etkisi ne?

Son düzenleyen: Moderatör:
Motoru çalışan ama şanzımanında/yürüyeninde sorun olan bir araba, veya yaşayan ama felçli bir insan gibi. Yürütmeye çalıştığınızda (to drive/driver) sorunlar başlıyor.

Driver bilgisayara bağlı aygıtların (klavye, fare, harici ekran kartı, harici USB kartı veya harici sabit sürücü) işlevlerini düzgün bir şekilde yerine getirmesi için gerekli olan yazılım. İşletim sistemine harici ekran kartının çalışması için gerekli referans dosyalarını tanıtıyor ve işletim sistemi buna göre harici ekran kartını kullanarak çalışmasını sağlıyor. Sorun işletim sisteminde değil ekran kartında ise ki bunu anlamak için ekran kartı test yazılımları ile veya ekran kartı test cihazları ile anlayabilirsiniz.

Geri
Yukarı