Ekran kartı sürücüsü kurulduktan sonra ses aygıtı siliniyor

İbrahimadgz1

Hectopat
Yer
Edirne
Daha fazla  
Meslek
Web Tasarımı
Ekran kartının sürücüsünü kurduktan sonra anakart üzerinden ses alamıyorum. Alt sekmedeki hoparlör üzerinde çarpı işareti oluyor ve yüklü ses aygıtı yok diyor. Sadece HDMI üzerinden TV'den ses alabiliyorum, ses alabilmem için bilgisayarı her açtığımda ekran kartı sürücüsünü kaldırıp tekrar kuruyorum düzeliyor ama birkaç gün sonra yine aynı ses yok, tüm işletim sistemlerinde sorun aynı.
Ekran kartı: MSI R7 250 2GB
Anakart: Gigabyte GA-M68M-S2P rev 3.0
İşletim sistemi: Windows 7

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Ekran kartı sürücüsü ve ses kartı sürücüsü işletim sisteminin 32/64 bit seçeneğine uyumlu mudur? Aslında çok temiz bir yüklemeyi yapmak, eski kalıntıları tam temizleyip ortafdan kaldırıp 32/64 bit seçeneğine uygun olarak driver'larınızı kurmak soruna bir çözüm getirebilir. PC bazı açılışlarda "en son başarılı olan sistem kaydını yükle" gibi F8 seçeneği olarak seçilen bu seçeneğin dışında, eski, çok sıkıntılı ses kartı driver'ını belki otomatik olarak devreye alıyor olabilir veya spam, virüs, vb. kirlenmesi de yüklü ses driver'ını bir müddet sonra bozuyor olabilir. Bu nedenle bu olayı çok yönlü düşünmeniz ve ona göre hareket etmeniz gerekiyor. Kolay gelsin.

Merhaba. Ekran kartı sürücüsü ve ses kartı sürücüsü işletim sisteminin 32/64 bit seçeneğine uyumlu mudur? Aslında çok temiz bir yüklemeyi yapmak, eski kalıntıları tam temizleyip ortafdan kaldırıp 32/64 bit seçeneğine uygun olarak driver'larınızı kurmak soruna bir çözüm getirebilir. PC bazı açılışlarda "en son başarılı olan sistem kaydını yükle" gibi F8 seçeneği olarak seçilen bu seçeneğin dışında, eski, çok sıkıntılı ses kartı driver'ını belki otomatik olarak devreye alıyor olabilir veya spam, virüs, vb. kirlenmesi de yüklü ses driver'ını bir müddet sonra bozuyor olabilir. Bu nedenle bu olayı çok yönlü düşünmeniz ve ona göre hareket etmeniz gerekiyor. Kolay gelsin.
Temiz kurulum yaptım, uygun driver sürücülerinide yükledim düzelmiyor.Harici bir ses kartı alsam düzelme ihtimali olur mu yoksa sürekli ses aygıtı olarak ekran kartından mı ses alırım ?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı