Ekran kartı sürücüsü kurunca PC kasıyor

ahmet.der

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: AMD Ryzen 5 7600X
Anakart: ASUS TUF GAMING B650M-PLUS WIFI DDR5
Ekran Kartı: ASUS TUF-RTX4070TI-12GB
RAM: GSkill Flare X5 32GB (2X16GB) 5600Mhz CL36 DDR5
Depolama M.2: WD Black 1TB SN850X SSD 7300/6300MBs m.2 NVMe Gen4
Depolama HDD: WD Blue 1 TB 7200RPM
Kasa: Asus TUF Gaming GT502 V2
Güç Kaynağı: Asus TUF Gaming 850G 850W 80+
Soğutucu: Asus TUF GAMING LC 240 V2 ARGB 240mm Sıvı Soğutucu
Meslek
Özel Sektör
AMD R5 M330 ve AMD Radeon R5 ekran kartlarına sahip HP dizüstü bilgisayara temiz Windows 10 kurulumu yaptım. Ardından Windows Update'den tüm güncellemeleri yükledim. Daha sonra AMD'nin sitesinden en güncel sürücüleri indirdim. Fakat şöyle bir sorun var sürücü yüklenirken belli bir oranda yükleme işlemi sabit kalıyor, kapanıp açılıyor birkaç kez, daha sonra bilgisayar kendiliğinden kapanıyor. Kendim elle açtığımda ise yükleme kaldığı yerden devam ediyor ve tamamlanıyor. Ancak asıl bela bundan sonra başlıyor. Bilgisayar olağan üstü kasmaya başlıyor mouse imceli 2 sn de bir takılıyor, açmaya çalıştığım dosyalar, uygulamalar çok geç geliyor. DDU ile güvenli modda silip tekrar sürücüleri kurduğumda aynı şeyler tekrar yaşanıyor.

Eski sürücüleri dene. AMD laptoplar tam baş belası. Eskiden aynı sorunu ben de yaşamıştım yeniden eskiye tek tek chipset sürücüsü deneyerek stabil olanı bulup öyle bıraktım.

Eski sürücüleri dene. AMD laptoplar tam baş belası. Eskiden aynı sorunu bende yaşamıştım yeniden eskiye tek tek chipset sürücüsü deneyerek stabil olanı bulup öyle bıraktım.
Nasıl erişebilirim? Ya da şu tarihten önceki sürücüleri öneririm dediğiniz var mı?

Nasıl erişebilirim? Ya da şu tarihten önceki sürücüleri öneririm dediğiniz var mı?
Ben bir program yardımıyla yapmıştım ama ismi hiç aklımda değil. Tek tek her aygıt için çıkmış bütün driverlari gösteriyordu seçip kurabiliyorduk. Tarih veremem çünkü her bilgisayarın driverları aynı anda çıkmıyor. Eğer laptopun yanında DVD geldiyse içinde ilk driverları vardır onu deneyebilirsin. Ekran kartı driverindan değil chipset driverı ile sorunu çözmüştüm ben ilk chipseti dene.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı