Ekran kartı sürücüsü yüklenildiği halde ünlem işareti görünüyor

Daha fazla  
başlıkta da yazdığım gibi. GeForce GTX 760 ekran kartım var. Yaklaşık 3 yıl önce Aliexpress'den almıştım bu zamana kadar sorunsuz olarak kullandım herhangi bir sorun çıkmadı karşıma ancak 2 gün önce arkadaşlarla beraber ETS 2 girelim dedik oyuna girdim 5 dakika sonra "IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL" mavi ekran hatasını verdi. PC kapanıp açıldı daha sonra hiçbir oyuna giremedim aklıma ekran kartı sürücüsü geldi aygıt yöneticisinde ekran kartının yanına sarı ünlem gelmişti. Sürücüyü hem aygıt yöneticisinden yazılımı ile birlikte kaldırdım hem denetim masasından tüm bileşenleriyle kaldırdım PC yeniden başlatıp NVIDIA'nın sitesinden son sürümünü indirip kurdum. Sürücü kurulumunda herhangi bir hata vermedi ekrana görüntü de geliyor sürücü de kuruluyor ancak ekran kartının sürücüsünü hata vermeden kursam da aygıt yöneticisinde NVIDIA GeForce 760 olarak görünse de yanında sarı ünlem işareti var. Şimdi fikir yürüyorum ekran kartım arızalı olsa hiç görüntü vermez diye düşünüyorum ama yanındaki sarı ünlem de bir türlü gitmiyor. Bilgisayarımda 2 disk var iki diskte farklı işletim sistemi var ikisinde de ekran kartı böyle görünüyor. Daha önce başına gelmiş veya bir fikri olan varsa yardım ederse sevinirim

Son düzenleyen: Moderatör:
Başlat menüsünü açıp bellek tanımlama yazın ve daha sonra açılan pencereden yeniden başlat sorunları denetler tıklayın tarama uzun sürebilir tarama bittikten sonra Windows olay günlüğünden hataya bakın belleklerde belki bir sıkıntı olabilir '' IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL" hatası genelde belleklerde ilgili oluyor diye biliyorum

başlıkta da yazdığım gibi. GeForce GTX 760 ekran kartım var. Yaklaşık 3 yıl önce Aliexpress'den almıştım bu zamana kadar sorunsuz olarak kullandım herhangi bir sorun çıkmadı karşıma ancak 2 gün önce arkadaşlarla beraber ETS 2 girelim dedik oyuna girdim 5 dakika sonra "ırql_not_less_or_equal" mavi ekran hatasını verdi. PC kapanıp açıldı daha sonra hiçbir oyuna giremedim aklıma ekran kartı sürücüsü geldi aygıt yöneticisinde ekran kartının yanına sarı ünlem gelmişti. Sürücüyü hem aygıt yöneticisinden yazılımı ile birlikte kaldırdım hem denetim masasından tüm bileşenleriyle kaldırdım PC yeniden başlatıp NVIDIA'nın sitesinden son sürümünü indirip kurdum. Sürücü kurulumunda herhangi bir hata vermedi ekrana görüntü de geliyor sürücü de kuruluyor ancak ekran kartının sürücüsünü hata vermeden kursam da aygıt yöneticisinde NVIDIA GeForce 760 olarak görünse de yanında sarı ünlem işareti var. Şimdi fikir yürüyorum ekran kartım arızalı olsa hiç görüntü vermez diye düşünüyorum ama yanındaki sarı ünlem de bir türlü gitmiyor. Bilgisayarımda 2 disk var iki diskte farklı işletim sistemi var ikisinde de ekran kartı böyle görünüyor. Daha önce başına gelmiş veya bir fikri olan varsa yardım ederse sevinirim

İşletim sisteminiz nedir? Ona göre tavsiyede bulunucam.

İşletim sisteminiz nedir? Ona göre tavsiyede bulunucam.
Aynı ekran kartı ile aynı sorun bende de var. İşletim sistemi W10

bu arada "ırql_not_less_or_equal" mavi ekranından kurtuldum. Yanlış driver yüzünden oluyormuş. DDU diye bir miniprogram ile driveri kaldırım. Ama hala aygıt yöneticisinde ünlem var.

Aynı ekran kartı ile aynı sorun bende de var. İşletim sistemi Windows 10.

Bu arada "ırql_not_less_or_equal" mavi ekranından kurtuldum. Yanlış driver yüzünden oluyormuş. DDU diye bir miniprogram ile driveri kaldırım. Ama hala aygıt yöneticisinde ünlem var.

Hocam o zaman Win 8 yapın en iyisi o sonra format ile Win 10 yapın bence benim tavsiyem bu.

Geri
Yukarı