Ekran kartı sürücüsü yüklerken ekran kırmızıya dönüştü

Ozan-Tufan

Kilopat
Makaleler
12
Daha fazla  
Bugün ikinci el olarak GTX 970 kartım elime ulaştı ve taktım, daha sonra sürücüleri indirdim ve yüklerken ekranın rengi kırmızıya dönüştü. Bilgisayarı yeniden başlatınca düzeldi. Bu nedir acaba? @MF @Asım Demir

Display Driver Uninstaller (DDU) programın linki forumda var zaten. İndirip kur sonra programı kullanarak ekran kartı driverını kaldır ve yeniden yükle.

Sorun zaten yeniden başlatınca geçti ama benim merak ettiğim şey sorun neden olnuştur diye. Acaba kartta mı sorun vardır diye.

Bazen ilk sürücü yüklemede kart HDMI ile bağlı ise böyle bir sorun olabiliyor. Yine de Furmark ile kartı bir stres testine sokun:

Windows sürümü nedir? 1903 sürümü kullananlarda bu sorun sık meydana gelir oldu.

1903 sürümünde renk değişikliğinden doygunluk ayarına kadar birçok sorun meydana gelebiliyor. Yeniden başlatma sonrasında sorun çözüldüyse problem yok. Yine de herhangi bir oyunda yük altında test yapmanız daha yararlı olacaktır.

1903 sürümünde renk değişikliğinden doygunluk ayarına kadar birçok sorun meydana gelebiliyor. Yeniden başlatma sonrasında sorun çözüldüyse problem yok. Yine de herhangi bir oyunda yük altında test yapmanız daha yararlı olacaktır.
Hocam orijinal Windows 10 Home kullanıyorum ve en güncel versiyon, yeni güncelledim.
Bazen ilk sürücü yüklemede kart HDMI ile bağlı ise böyle bir sorun olabiliyor. Yine de Furmark ile kartı bir stres testine sokun:

Recep abi ekran kartımı sitede henüz onaylamadım. Dediğin program ile testler yaptım. Bir ekran görüntüsü atayım mı? Kartın hiçbir sorunu olmadığından emin olmak istiyorum. Belirli bir sürem var onay için.
Hocam ikinci el ekran kartımın hiç sorunu olmadığını nasıl anlarım? Ekran görüntüsü falan atsam bakar mısınız?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı