Ekran kartı sürücüsünü güncellemek FPS yükseltir mi?

JerWandet

Hectopat
Daha fazla  
Ekran kartım nvidida 610M bir mobil işlemci 1-2 sene önce bilgisayarım Windows 8.1 sürümdeyken ekran kartını güncellerken mavi ekran almıştım şimdi çoğu oyuna girerken önüme ekran kartı sürücünüz eski uyarısı alıyorum ve oyunlarda FPS değerim biraz aşağıda sürücüyü güncellersem FPS artar mı?

Ekran kartım nvidida 610M bir mobil işlemci 1-2 sene önce bilgisayarım Windows 8.1 sürümdeyken ekran kartını güncellerken mavi ekran almıştım şimdi çoğu oyuna girerken önüme ekran kartı sürücünüz eski uyarısı alıyorum ve oyunlarda FPS değerim biraz aşağıda sürücüyü güncellersem FPS artar mı?

Evet.

Benim eski laptopta 920m var en yeni sürücüyü kurunca FPS düşüyor eski sürücü
kullanıyorum.
1661877780088.png

Kesin bir şekilde evet ya da hayır diyemeyiz. Sürümünüz çok eskiyse, sonraki sürümlerde daha stabil hale getirilip iyileştirilmiş olabilir. En iyi durumda, en fazla %15 civarı bir performans kazanırsınız. Büyük ihtimalle hiçbir şey değişmemiş de olabilir.

Mesela şu anda gelen ekran kartı driver güncellemelerini okuyorum. İşte x oyununa RTX ve DLSS geldi falan gibi içerikleri var. O oyunu oynayacaksan güncelleyip oynarsın yoksa güncelledikten sonra bir etki beklemezsin. Bunun gibi.

1-2 güncellemede yükselmez ama 2-3 yıl boyunca gelmiş güncellemeler FPS yükseltir. Ayrıca yeni sürümler oyunların çökmesini de engeller. Eskide kalmak oyunların çökmesi ve hiç açılmaması gibi şeylere neden olabilir.

1-2 güncellemede yükselmez ama 2-3 yıl boyunca gelmiş güncellemeler FPS yükseltir. Ayrıca yeni sürümler oyunların çökmesini de engeller. Eskide kalmak oyunların çökmesi ve hiç açılmaması gibi şeylere neden olabilir.
herhalde valorant daha yeni açık beta olmuştu pc ye yeni format atımıştım

Geri
Yukarı