Ekran kartı takılınca sistem açılmıyor

Mert Helwin

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 2. el bir ekran kartı aldım. Alırken denedik ve sorunsuz olduğunu gördüm. Eve geldiğimde kasayı açıp ekran kartını taktım fakat taktıktan sonra bilgisayarı açtığımda HDD ışığı yanmadı ve sistem başlamadı (güç ışığı yanıyor, fanlar dönüyor ama HDD ışığı yanmıyor). Ben de sorunun PSU yetersizliği olduğunu düşünerek yeni bir PSU siparişi verdim ve bugün elime ulaştı. PSU'yu sisteme takıp ekran kartını da yerleştirdiğimde yine aynı sorunla karşılaştım. Artı olarak ekran kartının etrafında elektriklenme vardı. Sizce sorun neden kaynaklanıyor olabilir? Kartı alırken denediğimde çalışıyordu fakat neden benim sistemimde çalışmıyor?

Ekran kartında kısa devre olabilir veya en iyi ihtimalle statik elektrik birikmiş olabilir. Toprak bir yüzeye kartı dokundurmayı deneyin.

Toprak yüzeye dokundurup tekrar deneyeyim fakat sorun kısa devre yapmasıysa onu nasıl çözebilirim?
Uyumsuzluk sorunu yok, kabloları düzgün takmayı denedinizmi.

Bu da olabilir.

Şu anda bu sistemden yazıyorum, eski ekran kartımla beraber yani hiçbir sorun yok, yeni almış olduğum PSU'da çalışıyor ama yeni ekran kartını takınca dediğim gibi tık yok.

Toprak yüzeye dokundurup tekrar deneyeyim fakat sorun kısa devre yapmasıysa onu nasıl çözebilirim?

Şu anda bu sistemden yazıyorum, eski ekran kartımla beraber yani hiçbir sorun yok, yeni almış olduğum PSU'da çalışıyor ama yeni ekran kartını takınca dediğim gibi tık yok.

Diğer bilgisayarlarda dene denemediysen tabii.

Son bir tekrar deneyeceğim, toprağa koydum şu an. Olmazsa dediğiniz gibi yasaklardan sonra tamire götürürüm. Aslında amacım yasak boyunca oyun oynamaktı :D maalesef param boşa gitmiş bulunuyor. Çok teşekkür ederim yardımınız için.

Üzüldüm be elimden gelen bir şey olsa.
Yardım edemedim kusura bakmayın 😕
Yine de rica ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı