Ekran kartı takınca monitöre görüntü gelmiyor

Sefa yldrm

Centipat
Arkadaslar Intel DH61WW anakartina sahibim. Harici bir ekran karti aldim, takinca kasa aciliyor monitore ekran gelmiyor. Çıkarıp Onboard'a gecince sorunsuz calisiyor. PSU 230W ekran kartinin pervaneleri dönüyor ama takınca ekran gelmiyor. BIOS ayarları falan var mi? Yardimci olursaniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Psu 230 watt, değiştirmeyi düşünün derim. Ekran kartı ve işlemci modelini de öğrenirsek fena olmaz.
En başta psu ekran kartını taktığınız sırada, sistemi besleyebiliyor mu bilmemiz gerekir. Muhtemelen yetersiz kalacak. Yetersiz kalınca da harici ekran kartının çalışmaması normal. Hadi çalıştı diyelim, windowsu da gördün ve sonra pc ilk zorlanmada mavi ekranı verebilir.
Psu'yu değiştikten sonra çalışmazsa, biostan harici ekran kartını aktifleştirmen gerekiyor diye hatırlıyorum, eski PC'de başıma gelmişti.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:

Ekran kartinin PSU'ya o kadar etki edicegini dusunmedim. Ekran karti AMD Radeon 8670.
Islemcim ise Intel Pentium Inside harici PSU almam mi gerekmekte?

Hangi ekran kartı? Görüntü kablosunu ekran kartına taktığınızdan emin misiniz?

AMD Radeon 8670 ve taktığıma eminim.

Kabloyu ekran kartı portuna takmalısınız.

Zaten öyle yapiyorum gerci takmasamda acilmuyor direkt ekran kartini anakarta takinca onboarda baglayinca da calismiyor ekran kartini cikarmam gerek.

HD 8670'in önerilen PSU değeri 350 watt. 1 ay önce elimde bulunan 2 sene kullanılmış ama 5 senelik 500 watt bir PSU 100 liraya satmıştım. O şekilde ikinci el bir çözüm sağlayabilirsiniz, güvenilir birinden alın.
Çoğu sistemde harici ekran kartını otomatik tanır ve aktif eder diye biliyorum, aktif olmazsa yukarıdaki gösterdiğim videodaki gibi ben de eski sistemimde BIOS'a girip onboard chipseti devre dışı bırakmıştım.
Elinizde başka bir PSU varsa takın ve otomatik algılamazsa harici kartı, BIOS'a girip deneyin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…