Ekran Kartı Takınca PC Açılmama Sorunu

loklikelance

Decapat
Ekran kartı olarak arkadaşımın eski R7 370 model kartını aldım. O kartı bağlayınca açılmıyor fanlar dönüyor mouse ışıkları vb. gelmiyor çıkartıp eski kartı takınca açılıyor, anakarta baglayınca kabloyu anakarttanda açılıyor ama sadece o kartı takınca çalışmıyor. Anakartımla uyumsuz mu acaba? Sorunu nedir?
Zalman 500W
Gigabyte H61M-DS2 anakart

BIOS tan grafik ayarları bölümün den igpu seçip anakarttaki dahili gpu ile başlatın ekran kartının sürücülerini indirip reset atın tekrar pcyi kapatıp biostan grafik kartı seçiminden auto yada pci-e seçip kaydedip kartı bağlayın PC açılacaktır.

Sorunum tam olarak bu açılıyor mouse ışıkları gelmiyor ekran yok statikten kaynaklandığını sanmıyorum
Statik
anakart değiştireceğim anakart uymuyorsa başka kart açıyor ekran kartını takınca pcde attıgım videodaki gibi sorun ne mouse ne klavye ışığı hiç birşey tepki vermiyor

Son düzenleme:
Sorunum tam olarak bu açılıyor mouse ışıkları gelmiyor ekran yok statikten kaynaklandığını sanmıyorum
Statik
anakart değiştireceğim anakart uymuyorsa başka kart açıyor ekran kartını takınca pcde attıgım videodaki gibi sorun ne mouse ne klavye ışığı hiç birşey tepki vermiyor
Yapicaginiz sey su

Pcyi eski ekran kartı ile açın

Tüm sürücülerini silin kartı sökün

Anakarttaki dahili gpu yuvasından bağlayıp bios ayarları grafik Bölümü olmasi lazım igpu seçip kaydedin PC artık harici ekran kartini algilamiyacak ve dahili ekran kartı ile çalışacak

Bu şekilde yeni kartı takılı şekilde PC yi sorunsuz acarsiniz

Ardından r7 370 sürücülerini indirip kurulumu tamamlayin

Tekrar bios tan ayarı auto yada pci-e şekilde yada default ayarlara getirip kaydedin.

Bu arada kartin 6 pin çıkışı olduğunu unutmayın takmazsaniz kart çalışmaz
Statik
Kartin 6 pin giriş yeri mevcut PSU ya baglanilmasi gerek.
Ayrıca kartın sürücülerini indirmeden görüntü alamazsınız yukarda yazdıklarımı uygulamanız yeterli..

Son düzenleme:
Eve geçince deneyeceğim PC açılır umarım dediğiniz şekilde çünkü ekran kartını takınca sistem tepki vermiyor mouse ışıkları vb yanmıyor eski kart veya normal anakarttan takınca aciliyor ekran kartını takinca tik seside gelmiyor açılışta
Mesela açıyorum yeni kart ile power tuşuna basinca direk kapanıyor sistem yüklenmiyor demek istediğim
Sorunu çözemedim anakartta sorun var heralde baska pc de çalışıyor Kart

Son düzenleme:
Eve geçince deneyeceğim PC açılır umarım dediğiniz şekilde çünkü ekran kartını takınca sistem tepki vermiyor mouse ışıkları vb yanmıyor eski kart veya normal anakarttan takınca aciliyor ekran kartını takinca tik seside gelmiyor açılışta
Mesela açıyorum yeni kart ile power tuşuna basinca direk kapanıyor sistem yüklenmiyor demek istediğim
Sorunu çözemedim anakartta sorun var heralde baska pc de çalışıyor Kart
Aynı sorun bende de var denediniz mi acaba nasıl bir sonuç verdi

++ Çözüme erişen var mı acaba? Bende de aynı problem ve aynı kart var. Kart şu an başka pcde takılı ve kullanabiliyorum. Sistem yüklemesine geçemiyor, kasa tuşuna basar basmaz enerjiyi kesiyor.. Paradoks oldu.
Ekran kartı olarak arkadaşımın eski R7 370 model kartını aldım. O kartı bağlayınca açılmıyor fanlar dönüyor mouse ışıkları vb. gelmiyor çıkartıp eski kartı takınca açılıyor, anakarta baglayınca kabloyu anakarttanda açılıyor ama sadece o kartı takınca çalışmıyor. Anakartımla uyumsuz mu acaba? Sorunu nedir?
Zalman 500W
Gigabyte H61M-DS2 anakart
Çözüm bulabildiniz mi?

Son düzenleme:
Intel Arc A770 yeni ekran kartı aldım

i59600K işlemcili
MSI H310M Pro VDH Plus anakarta kart soketine yerleştirdim
Güç bağlantılarını taktım (750 waat PSU)
PC'nin güç tuşuna bastım açılmadı
Ekran siyah ve tek çizgi görünmeye başladı

BIOS güncellemesi yaptık çalışmadı PC'ye format attım calismadi BIOS'ta yeni ekran kartı için her şeyi aktif ettim yine çalışmadı
Bu sefer anakart ve işlemciyi değiştireceğim bakalım ne olacak

Yeni konular

Geri
Yukarı