Ekran Kartı Tamircisi?

kosedekibalici

Hectopat
Elimde bir adet ASUS GTX770 ekran kartı mevcut. Fanlar dönüyor fakat görüntü vermiyor. Muhtemelen reballing yapılması gerekecek. Araştırdığım zaman onlarca firmayla karşılaştım. Bilgim/tecrübem olmadığı için hangisine göndermem gerektiğinden emin olamadım. Malum bu işlemler tek seferlik oluyor ilk tamirde yapılacak hata kartın tamamen çöp olmasına sebep olabiliyor. Uçuk rakamlar çıkarmayacak ve telefonla aradığımda muhatap bulabileceğim bu işi yapabilecek bir firma önerebilir misiniz?

Videonun altına tel no, adres falan koyulmuş bi' göz at istersen.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
daha önceden gördüm hocam fakat genede önce sormak istedim. Her reklamı olan her duyulduk olan her zaman en iyisi olmuyor malum. Kazal bilişim, kant bilgisayar, bilgisayarlab ve sizin attığınız ensa bilgisayar. Şimdilik duyduklarım bunlar.
şansımı bilgisayarlab firmasında deneyeceğim sanırım. Daha önce hiç duymamıştım, sağda solda baktım fakat yorum veya şikayet de bulamadım. Fakat sitedeki resimleri dikkatli incelediğimde aşırı profesyonel bir ortamda çalıştıklarını ve fotoğrafların gerçek olduğunu gördüm. Gönderip bakalım. Eğer uçuk bir rakam çıkartmazlarsa onay verir yaptırırım.

Diğerlerini tercih etmeme sebebimi genellersek eğer kurumsal olmayışları. Yaptıkları işleme ve verecekleri garantiye pek güvenemedim. Hayırlısı olsun diyelim.

Son düzenleme:
@kosedekibalici hocam selam. Bilgisayarlab'a gönderdin mi cihazı? Gönderdiysen durum nedir? Ben de laptop göndermeliyim reballing için o yüzden sordum.

Hocam daha önceden birkaç kez iş yaptırdığım güvendiğim fakat çok bilinmeyen bir firmaya yolladım. Çipin arızalı olduğunu söylediler ve önceki seferlerin aksine kartı resmen hiç edip bana geri gönderdiler. Kartın halini görünce bir daha mümkün değil çalışmaz dedim. Sonra kaybedecek bir şeyim yok nasılsa deyip ensa bilgisayara yolladım. 2 aydan fazla sürdü sıranın gelmesi. En sonunda bayağı da yüksek bir fiyat çıkardılar. Kartın çöp olmasından iyidir diye mecbur kabul ettim bende. Onay verdikten sonra hemen işlemlerini yapıp kartı gönderdiler.

Sonuç olarak biraz tuzlu oldu, bayağı da uzun sürdü ama sorunsuz tamir edildi. Değeri yüksek ve aciliyeti olmayan kartlar için tercih edilebilir.

Hocam daha önceden birkaç kez iş yaptırdığım güvendiğim fakat çok bilinmeyen bir firmaya yolladım. Çipin arızalı olduğunu söylediler ve önceki seferlerin aksine kartı resmen hiç edip bana geri gönderdiler. Kartın halini görünce bir daha mümkün değil çalışmaz dedim. Sonra kaybedecek bir şeyim yok nasılsa deyip ensa bilgisayara yolladım. 2 aydan fazla sürdü sıranın gelmesi. En sonunda bayağı da yüksek bir fiyat çıkardılar. Kartın çöp olmasından iyidir diye mecbur kabul ettim bende. Onay verdikten sonra hemen işlemlerini yapıp kartı gönderdiler.

Sonuç olarak biraz tuzlu oldu, bayağı da uzun sürdü ama sorunsuz tamir edildi. Değeri yüksek ve aciliyeti olmayan kartlar için tercih edilebilir.
Ben de yaptırmayı düşünüyorum, hiç başka sıkıntı yaşadınız mı? bide fiyatı ortalama bir şey söyler misiniz?

Kant Bilgisayar'ı öneririm. İstanbul/Tuzla da şubeleri var. Ben de ekran kartı tamiri için gitmiştim ve memnun kaldım en ufak sıkıntı da yardımcı oluyorlar ve gerçekten karşınızda gerçekten muhatap buluyorsunuz ve bütün sorularınızı yanıtlıyorlar. Tabiki burada da sıra beklemek zorundasınız.

Ben de yaptırmayı düşünüyorum, hiç başka sıkıntı yaşadınız mı? Bir de fiyatı ortalama bir şey söyler misiniz?

Kartım daha önce hiç işlem görmemişti. İlk gönderdiğim yerden ekleyeceğim resimdeki şekilde geri geldi bana. Çipi arızalı, kart çöp, tamiri hiçbir şekilde mümkün değil dendi. Ya yapılırsa diyerek gönderdim. O dönem KDV dahil 1400-1500 TL civarı bir rakam ödedim yanlış hatırlamıyorsam. Dediğim gibi 2 aydan fazla bir süre de bekledim ama sonuç olarak kartı çöp olmaktan kurtardılar. Tamirden sonra uzun süre kullanma şansım olmadı bilgisayarı ama gelir gelmez 2-3 saat FurMark testi yapmıştım herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Cihazı halen günlük kullanıyorum zaten ama haftada 3-5 saat anca, herhangi bir sorunum yok.

Dosya Ekleri

• 424C7C17-F636-4945-A722-A0F3DD1D68B3.jpg
    424C7C17-F636-4945-A722-A0F3DD1D68B3.jpg
    185,9 KB · Görüntüleme: 45
  • IMG_2454.JPG
    IMG_2454.JPG
    139,9 KB · Görüntüleme: 36
Kartım daha önce hiç işlem görmemişti. İlk gönderdiğim yerden ekleyeceğim resimdeki şekilde geri geldi bana. Çipi arızalı, kart çöp, tamiri hiçbir şekilde mümkün değil dendi. Ya yapılırsa diyerek gönderdim. O dönem KDV dahil 1400-1500 TL civarı bir rakam ödedim yanlış hatırlamıyorsam. Dediğim gibi 2 aydan fazla bir süre de bekledim ama sonuç olarak kartı çöp olmaktan kurtardılar. Tamirden sonra uzun süre kullanma şansım olmadı bilgisayarı ama gelir gelmez 2-3 saat FurMark testi yapmıştım herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Cihazı halen günlük kullanıyorum zaten ama haftada 3-5 saat anca, herhangi bir sorunum yok.
Teşekkür ederim hocam cevabınız için. Ben de dün sordum bana 1500 falan dediler. Sanırım yeni kart alacağım.

Geri
Yukarı