Ekran kartı tavsiyesi

Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Masaüstü sistemim aşağıda.
MSI Z170A Gaming M5 (MS-7977) anakart.
İntel Core İ5 6600K işlemci
2x8 GB DDR 4 RAM.
ASUS STRIX 970 4ekran kartı.
Zalman megamax 700W PSU.
Hi-Level 1TB 3300-3100MB/s SATA3 M2 NVMe PCIe SSD HLV-M2PCIeSSD2280/1T

Şimdi gelelim sorunuma ekran kartını takınca sistem yavaşlamaya başlıyor. Video izlerken kasmaya başladı, görev yöneticisinde sürekli sistem kesintileri yüzde 100 çıkmaya başladı. 3-4 aydır ekran kartını söktüm onboard ekran kartı ile idare ediyorum. Bu arada PSU yetersiz diye değiştirdim yine aynı sorun devam etti. Hi-Level 1TB M.2 SSD aldım sorun devam etti.
Yeni ekran kartı almak istiyorum bu sisteme ne tavsiye edersiniz çok fazla oyun performans meraklısı değilim. Sizce ekran artı alıp sistemle devam mı etmeliyim yoksa sistemi yenilemeli miyim?

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar. Masaüstü sistemim aşağıda.
MSI Z170A Gaming M5 (MS-7977) anakart.
Intel Core i5 6600K işlemci.
2x8 GB DDR 4 RAM.
ASUS STRIX 970 4ekran kartı.
Zalman megamax 700W PSU.
Hi-Level 1TB 3300-3100MB/s SATA3 M2 NVMe PCIe SSD HLV-M2PCIeSSD2280/1T

Şimdi gelelim sorunuma ekran kartını takınca sistem yavaşlamaya başlıyor. Video izlerken kasmaya başladı, görev yöneticisinde sürekli sistem kesintileri yüzde 100 çıkmaya başladı. 3-4 aydır ekran kartını söktüm onboard ekran kartı ile idare ediyorum. Bu arada PSU yetersiz diye değiştirdim yine aynı sorun devam etti. Hi-Level 1TB M.2 SSD aldım sorun devam etti.
Yeni ekran kartı almak istiyorum bu sisteme ne tavsiye edersiniz çok fazla oyun performans meraklısı değilim. Sizce ekran artı alıp sistemle devam mı etmeliyim yoksa sistemi yenilemeli miyim?

Ekran kartı için bütçen nedir?

Geri
Yukarı