Ekran kartı termal pad ve macun değişimi sonrasında aşırı ısınma

Volunteer

Decapat
Ekran kartım RX 570, tamirciye termal ve macun ve pedleri değiştirttim. Xigmatek termal macun sürdü. Değişim bitince GPU'yu taktım ama boşta 47 derece dolaylarında, yükte 90 derece oluyor ve pc kapanıyor. Tamirciyi aradım 1 gün beklemem lazımmış termal maddelerin yerine oturması için. Tamircinin dediği doğru mudur? Yoksa oyalıyor mu bayram öncesi? Doğru söylemiyorsa karttaki sorun nedir?

Bilgisi olan varsa yardım edebilir mi?

Yok, anında etkisini göstermesi lazım.

Genelde ekran kartı markaları kaliteli termal padler koyar ki yıllara meydan okuyabilsin. Zarar görmemişlerse değişmesine gerek yoktu.

Xigmatek de iyi bir marka değildir. Genel olarak vasat-vasat altı ürünler üretirler. Arada iyi ürünleri olur ama macun alanında kaliteli bir ürünleri olduğunu duymamıştım.

Tavsiyem Coolermaster Master Nano Gel falan bakının.

Genelde ekran kartı markaları kaliteli termal padler koyar ki yıllara meydan okuyabilsin. Zarar görmemişlerse değişmesine gerek yoktu.

Xigmatek de iyi bir marka değildir. Genel olarak vasat-vasat altı ürünler üretirler. Arada iyi ürünleri olur ama macun alanında kaliteli bir ürünleri olduğunu duymamıştım.

Xigmatek 2 yıldır hem tabletimde hem Macbook'ta hemde masaüstü GPU ve CPU'da kullanıyorum. Performansı gayet güzel sürmesini bileceksin.

Hocam bende asus 1080 ti var. Yüke binince uygulama veya oyun çöküyor. Fanı %80-90 a cekmem gerekiyor çökmemesi için. 3 yıldır kullanıyorum. Termal padi yenilememe gerek varmı ? Sadece macunu değiştirsem yeterli olurmu ?

Yeni konular

Geri
Yukarı