Ekran kartı üzerindeki ıslaklık ciddi bir sorun teşkil eder mi?

Erhanylmz

Hectopat
Merhaba, bugün 2. el bir ekran kartı aldım, daha deneyemedim. Sadece takıp driverlarını kurdum. Bir sorun yok gibi gözüküyor yalnız üstünde hafif nem var gibi, bir sorun teşkil eder mi, temizlemek gerekir mi? Bu konuda bir yol gösterebilirseniz sevinirim. Modelin isminin yazılı olduğu beyaz etikette de aynı sıvıdan var gibi gözüküyor.

Dosya Ekleri

• 20230331_215426.jpg
    20230331_215426.jpg
    140,4 KB · Görüntüleme: 110
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, bugün 2. el bir ekran kartı aldım, daha deneyemedim. Sadece takıp driverlarını kurdum. Bir sorun yok gibi gözüküyor yalnız üstünde hafif nem var gibi, bir sorun teşkil eder mi, temizlemek gerekir mi? Bu konuda bir yol gösterebilirseniz sevinirim. Modelin isminin yazılı olduğu beyaz etikette de aynı sıvıdan var gibi gözüküyor.

Nem elektronik ürünleri çabuk şekilde bozabilir nem su tozlu ortam oksitlenme gibi etkenler bilgili birisi ile nemi kapalı bir ortamda çekmen daha iyi olur.

Yarın furmark yapacağım sıcaklıkları ondan sonra söyleyebilirim. Fırınlama veya ısı hakkında bilgim yok ama vida etiketi duruyor üstünde. Açılmadan yapılamıyodur heralde değil mi ?

Kart aşırı ısınmış, PCB sıcaklıktan renk değiştirmiş gibi görünüyor.

Kartınızın modelini ve miningte kullanılıp kullanılmadığını bilmiyorum. Miningte kullanılan kartlarda bu tür sorunların olduğunu, hatta içindeki termal pedlerin olduğu alanlardan erimeler meydana gelip akıntı yaptığını okumuştum.

Kart aşırı ısınmış, PCB sıcaklıktan renk değiştirmiş gibi görünüyor.

Kartınızın modelini ve miningte kullanılıp kullanılmadığını bilmiyorum. Miningte kullanılan kartlarda bu tür sorunların olduğunu, hatta içindeki termal pedlerin olduğu alanlardan erimeler meydana gelip akıntı yaptığını okumuştum.
Kart Asus Dual 1060 3gb eklemeyi unutmuşum.

Geri
Yukarı