Ekran Kartı Upgrade Sonrası Fare ve Klavye Donma Sorunu

Graphite

Kilopat
Merhaba arkadaşlar, dün eski ekran kartım yandığı için yeni bir ekran kartı aldım. Ekran kartsız 7-8 ay kullandım bilgisayarı, ama hiç böyle bir sorun yaşamamıştım. Ekran kartını taktım, en başta hiçbir şey yoktu. CS:GO' ya girdim, 45 dk sonra fare 1-2 saniye dondu. Fare donduğu zaman klavyede bastığım tuş, basılı olmamasına rağmen basılı kaldı. Performans düştü. İnternette gezerken de olmaya başladı. Ekran kartsız kullanırken hiç böyle olmamıştı. İşlemci boştayken 42 derece civarı. Termal macunu yenilesem sorun düzelir mi?
  • İşlemci: E2180
  • Anakart:GA-945-GCM-S2L
  • Ram: 3 GB DDR2 800 MHz
  • Ekran kartı: R7 240
  • Psu:Zalman ZM400 400W

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, dün eski ekran kartım yandığı için yeni bir ekran kartı aldım. Ekran kartsız 7-8 ay kullandım bilgisayarı, ama hiç böyle bir sorun yaşamamıştım. Ekran kartını taktım, en başta hiçbir şey yoktu. CS:GO' ya girdim, 45 dk sonra fare 1-2 saniye dondu. Fare donduğu zaman klavyede bastığım tuş, basılı olmamasına rağmen basılı kaldı. Performans düştü. İnternette gezerken de olmaya başladı. Ekran kartsız kullanırken hiç böyle olmamıştı. İşlemci boştayken 42 derece civarı. Termal macunu yenilesem sorun düzelir mi?
  • İşlemci: E2180
  • Anakart:GA-945-GCM-S2L
  • Ram: 3 GB DDR2 800 MHz
  • Ekran kartı: R7 240
  • Psu:Zalman ZM400 400W
42 derece çok yüksek değil, sorun çıkartmaz.
İşlemcinin ne kadar kötü olduğunu söylememe gerek yok, belki darboğaz vardır. Belki drop yapıyodur.

42 derece çok yüksek değil, sorun çıkartmaz.
İşlemcinin ne kadar kötü olduğunu söylememe gerek yok, belki darboğaz vardır. Belki drop yapıyodur.
Bu dropları engellemenin bir yolu yok mu? Çok sık olmaya başladı bugün. Chrome'da 3 sayfa açık olsun 58-59 dereceye çıkıyor başka hiçbir şey açık olmadan.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı