Ekran kartı uygulamalarını kapatma

SencanGariest41

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Mühendisliği
Ekran kartında Startmenuexperience.exe, yourphone.exe, adobenatificationclient.exe, winstore.app.exe, gamebar.exe. Diğerinin isimi uzun onu yazamadım neyse işte bu tarz uygulamalar çalışmakta. Bu uygulamaların çalışması performans düşüklüğü yaşatır mı? Yaşatırsa bunları nasıl kapatacağım? Benim şikayetim bunlar neden ekran kartımda çalışıyor? Çünkü ekran kartında çalışırken ekran kartı ses yapıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu uygulamalar ekran kartı uygulamaları bile değil, keşke moderatör başlığı düzenleseymiş.

Yourphone, Winstore, Startmenuexperience, Gamebar.exe. Bunların dördü zaten Windows'a ait. Adobe zaten adından da belli.

Aralarından bir tek gamebar.exe performans düşüşü yaratabilir. Oyun çubuğunu devre dışı bırakırsan o sorun da ortadan kalkar.

Gamebar(Oyun çubuğu)
1575677054497.png

1575677068571.png

Performans olarak RAM ve Disk kullanımına kayda değer etki etmezler. Ayrıca yourphone.exe Windows uygulamasıdır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı