Ekran kartı uyumluluğu nasıl öğrenilir?

Nuri talum

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, benim bilgisayarım marka bilgisyar Casper PC yani bu bilgisyarda AMD R5 200 series ekran kartı var. Bu çok kötü bir ekran kartı hiçbir oyunu neredeyse oynamıyorum, neyse benim sorum yeni bir ekran kartı alacağım ama bilgisayarını diğer parçalarıyla uyumlu olup olmadığını nereden anlayacağım? Bir de fiyat performans bir ekran kartı önerirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, benim bilgisayarım marka bilgisyar Casper PC yani bu bilgisyarda AMD R5 200 series ekran kartı var. Bu çok kötü bir ekran kartı hiçbir oyunu neredeyse oynamıyorum, neyse benim sorum yeni bir ekran kartı alacağım ama bilgisayarını diğer parçalarıyla uyumlu olup olmadığını nereden anlayacağım? Bir de fiyat performans bir ekran kartı önerirseniz sevinirim.

Laptopların genellikle ekran kartı işlemcinin içindedir yada harici olarak anakarta yapışıktır sadece aynı ekran kartını takabilirsiniz ek olarak eGPU var ama tavsiye etmem.

Başında yazdığın gibi sistem AMD. O yüzden bütçene ve işlemcinin besleyebileceği bir ekran kartı seçebilirsin. Link: Amd ekran kartı markaları modelleri en uygun en ucuz fiyatlar taksit seçenekleri ile Vatan Bilgisayar'da
Laptopların genellikle ekran kartı işlemcinin içindedir yahu da harici olarak anakarta yapışıktır sadece aynı ekran kartını takabilirsiniz ek olarak eGPU var ama tavsiye etmem.

Anladığım kadarıyla kasa ama.

Sistemini detaylı yaz yardımcı oluruz.
1592143187610.png

1592143214380.png

buyur bu arda masaüstü bilgisayar
Ana kartımın markası - Casper bilgisayar sistemler A. S
Ana kartın modelin -Casper Nirvana desktop.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı