Ekran kartı ve anakart önerisi

Niye herkes R7 240 öneriyor? Eski değil mi bunu yerine RX 550 alsam daha mantıklı olmaz mı?

Dostum zaten ASUS Prime B450M-A kullanıyorum gerçekten çok güzel ve pahalıda bir anakart. Bunu satıp yenisini alma sebebim 2X PCI-e slotu olması gerekiyor keşke yazıyı okusaydınız.
En düşük bu var hocam fiyat olarak.

2 Adet PCI Express girşine sahip en uygun fiyatlı anakart Gigabyte B450M DS3h;

Bütçenize göre en mantıklı model ise ASRock B450M PRO4 gibi görünüyor;

Almışken cimrilik yapmayıp daha kaliteli bir şey olsun istiyorum :/ 2.slotu kullanınca anakartın kablo girişleri kapanacak bu attığınız anakartlarda o durum söz konusu maalesef.
En düşük bu var hocam fiyat olarak.
Aynı bu kartın 2.elini 450 tl ye buldum sizce almalı mıyım sıfır mı alayım?

Niye herkes R7 240 öneriyor? Eski değil mi bunu yerine RX 550 alsam daha mantıklı olmaz mı?

Dostum zaten ASUS Prime B450M-A kullanıyorum gerçekten çok güzel ve pahalıda bir anakart. Bunu satıp yenisini alma sebebim 2X PCI-e slotu olması gerekiyor keşke yazıyı okusaydınız.

Çok pahalı değil mi? 186 TL'ye Kingston'un NVMe M.2 SSD'si var buna para vermektense onu alırım daha iyi olurç.

186 TL M.2 SSD'den hayır gelmez ben size söyleyeyim.

Dostlar sistemim de iki ayrı ekran kartı kullanacağım, RTX 2060'ın yanında bir de AMD bir GPU istiyorum. Bunu yapmak için de 2X PCI-e olan bir anakart lazım.

Bana 900 TL'ye kadar anakart (B450 veya X470)

600 TL'ye kadar GPU (AMD tercihimdir, 2. kart olduğu için performans önemli değil görüntü versin yeter.)

200 TL'ye kadar SSD önerisi bekliyorum.
Kullanacağın işlemci 3. nesil ile B550 modellere de bakılabilir. Bir de mATX kart almayın. 2 kartı takınca bileşenler çok yakın duracağı için fazla ısınma olabilir. B450 olarak bunu öneririm.

Ekran kartı olarak ise diğer konuda dediğin gibi bence RX 550 al. Daha ucuz olsun dersen R7 240 ya da R5 230 da alınabilir. Özellikle R5 230 kart sadece görüntü veren bir kart, başka beklentin olmasın 😀

Anakart iyi ancak 2. PCI-e slotuna ekran kartı taktığım zaman anakartın kablo girişleri kapanacak o yüzden ATX daha büyük bir kart lazım bana.
186 TL M.2 SSD'den hayır gelmez ben size söyleyeyim.

Hocam 5000/3000lik olanlardan değil normal SSD gibi 500/350 sadece şekil ve giriş olarak M.2 yani yerden tasaruf ettiriyor.
Kullanacağın işlemci 3. nesil ile B550 modellere de bakılabilir. B450 olarak bunu öneririm.

Ekran kartı olarak ise diğer konuda dediğin gibi bence RX 550 al. Daha ucuz olsun dersen R7 240 ya da R5 230'da alınabilir. Özellikle R5 230 kart sadece görüntü veren bir kart, başka beklentin olmasın 😀

macOS ile kullanacağım için görüntü alayım yeter zaten, R7 240'lar bile RX 550 ile aynı fiyatta anlamadım ki nasıl iştir bu :D.

Geri
Yukarı