Ekran kartı ve işlemci gücünü birleştirmek

raif puder

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. Kendi kullandığım bilgisayar dışında boşta bir bilgisayar daha var. Ben ağ üzerinden (veya her nasıl oluyor ise) diğer bilgisayarı kendi bilgisayarıma bağlayıp, onun işlemci ve ekran kartı gücünü kullanabilir miyim? Daha ziyade 3D programları kullanırken ihtiyaç duyuyorum buna. 3DS Max'te render alırken başka PClerin işlemcilerinin kullanıldığını biliyorum ama, ben Lumion kullanıyorum, bu programda da bu yapılabilinir mi, özellikle de işlemciden ziyade ekran kartını kullanabilir miyim? (not: İki PC'nin de ekran kartı RTX 3060)

Bildiğim kadarıyla yapamazsın sanırım yayıncıların 2 bilgisayar kullanması mantığından yola çıkarak sordun ama onlar 2 bilgisayarın gücünü birleştirmiyor. Bir bilgisayar sadece görüntüyü aktarıyor diğeri yayınlıyor. Senin durumunda görüntü aktarmayla alakalı bir şey olmadığı için olmaz.
Ama eğer anakartında çift ekran kartı slotu varsa 1 PC'ye 2 ekran kartı takıp kullanabilirsin.
Anakartın destekliyorsa işlemciyi de yapabilirsin ama %99 desteklemiyordur işlemciyi ona özel anakart alman lazım.
Ya da projeyi birinde bitirirsin daha sonra projeyi diğer bilgisayara aktarıp renderi sadece oradan alırsın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Teşekkürler cevap için, bu arada ben de biraz araştırdım, benim istediğim şey olamıyormuş gibi gözüküyor...

Yeni konular

Geri
Yukarı