Ekran kartı ve işlemci önerisi

Bütçe
6000
E

Evet 5700 den bahsettim... 1000 den fazla fark olabilir, ama aynı modele 1000 fazla vermektense oraya yönelmek daha iyi. Bu işler hep biraz daha verme yolunda kayar gider :) Ama 1000 liralık bir fark olma ihtimalinin düşüklüğünden bahsettim.

biz aldık kullanıyoruz gayet iyi. amd driver sorunu sürekli olsa bile, yinede emsaline kafa tutmaya devam edebiliyor... bir gün iyileştirdiğini düşünün? Geçen bir karşılaştırma izledim, eski ve yeni sürücüleri karşılaştırıyorlar, arada fark var. Çok ciddi değil, ama var. 5 FPS :) Düşük sistemler için 40 tan 45 e, 55 ten 60 a çıkmak da kötü sayılmaz.
E

Evet 5700 den bahsettim... 1000 den fazla fark olabilir, ama aynı modele 1000 fazla vermektense oraya yönelmek daha iyi. Bu işler hep biraz daha verme yolunda kayar gider :) Ama 1000 liralık bir fark olma ihtimalinin düşüklüğünden bahsettim.

biz aldık kullanıyoruz gayet iyi.
Hocam 5600xt ile 5700 arasında çok büyük bir fark var mı acaba ? Bir sorum daha var sizce beklemem gerekir mi şuan almak için ? Fiyatlarda herhangi bir azalma söz konusu olur mu sizce ? Veya artma olurda pişman olurmuyum ?

İkinci olarak piyasada MSI Gaming X markası ile Sapphire markası arasında yaklaşık 1000 TL civarı fark var sizce bu kadar performans üstünlüğü var mı bu fazla farkta.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
ingilizcen varsa burda detayli olarak ulkemizde olmayan modelleri dahi inceliyor 5600 icin. ben bu videoyu izledikten sonra pulse aldim. ingilizcen yoksa dahi grafikler halinde vermis en iyi model ortalama da pulse cikiyor .. zaten fiyat olarak en uygunu

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
ingilizcen varsa burda detayli olarak ulkemizde olmayan modelleri dahi inceliyor 5600 icin. ben bu videoyu izledikten sonra pulse aldim. ingilizcen yoksa dahi grafikler halinde vermis en iyi model ortalama da pulse cikiyor .. zaten fiyat olarak en uygunu
Ne zaman hangi işlemciye birlikte, ne kadara aldınız acaba.

gecen haftaki incehesap gaming gecesi indiriminden aldim 2150 tlye. bende islemci olarak 3600 kullanicam . sistemi henuz toplama asamasindayim .. 5600xt alacaksan saphireden sasma.
Evet şuan demek ki aynı aşamadayız..
Hocam rica etsem şuan aklınızda olan parçaları buraya yazar mısınız, ram power vs.

Evet şuan demek ki aynı aşamadayız..
Hocam rica etsem şuan aklınızda olan parçaları buraya yazar mısınız, ram power vs.

kasa : Dark Guardian 4x12cm RGB LED 470tl
psu :High Power 600W 80+ GOLD Performance 555tl teknobiotik
ram : Adata D30 AX4U320038G16-SR30 XPG Gammix 3200 MHz 8 GB DDR4 CL16 Ram 325tl*2 n11
anakart : cok kararsizim tomawk max 1000tl civari fiyati pahalli oldugundan butceyi zorluyor.
Gigabyte B450M S2H ikinci secenegim 550 tl civari

anakart icin vrm vs vs anlayan birileri yorum yaparsa daha uygun olur

kasa : Dark Guardian 4x12cm RGB LED 470tl
psu :High Power 600W 80+ GOLD Performance 555tl teknobiotik
ram : Adata D30 AX4U320038G16-SR30 XPG Gammix 3200 MHz 8 GB DDR4 CL16 Ram 325tl*2 n11
anakart : cok kararsizim tomawk max 1000tl civari fiyati pahalli oldugundan butceyi zorluyor.
Gigabyte B450M S2H ikinci secenegim 550 tl civari

anakart icin vrm vs vs anlayan birileri yorum yaparsa daha uygun olur
Anakartı B450M S2H, ekran kartını sapphire rx 5600 xt, işlemciyi de R5 3600 seçtiğimiz zaman yazdıklarınızla beraber toplam ne kadar oluyor acaba.

Anakartı B450M S2H, ekran kartını Sapphire RX 5600 XT, işlemciyi de R5 3600 seçtiğimiz zaman yazdıklarınızla beraber toplam ne kadar oluyor acaba.

Kasa+PSU+RAM+anakart=2225TL +1300(R5 3600) = 3500 TL civari. Ekran kartini ben 2150'ye aldim simdi 2500 TL yani tam 6000 yapar bu sistem. İşin ustalari var burada parcalara yorum yaparlarsa fikirlerini alip ikimizde yanilmamis oluruz. Genel olarak forumda begendigim kişilerin tavsiyeleri ile bu sistemi olusturdum

Kasa+PSU+RAM+anakart=2225TL +1300(R5 3600) = 3500 TL civari. Ekran kartini ben 2150'ye aldim simdi 2500 TL yani tam 6000 yapar bu sistem. İşin ustalari var burada parcalara yorum yaparlarsa fikirlerini alip ikimizde yanilmamis oluruz. Genel olarak forumda begendigim kişilerin tavsiyeleri ile bu sistemi olusturdum
Sizce anakart herhangi bir sıkıntı çıkarırmı ? Bu sistem için illa tomahawk gerekli mi ?

Yeni konular

Geri
Yukarı