Ekran kartı ve işlemci tavsiyesi

ogulcan97

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba.

Yakın bir zamanda sistem toplayacağım ama işlemci olarak AMD Ryzen 5 2600 ile Intel i3 9100F arasında kaldım. Intel'in fiyatı daha uygun fakat bazı Benchmark'larda darboğaz yaptığını gördüm. Ekran kartı olarak da GTX 1650 düşünüyorum.

AMD RX 580 8 GB ve GTX 1650 arasında da kararsızım. AMD RX 580 hakkında çok fazla şikayet okudum internette ısınma sorunları gibi. Şu an GTX 960 kullanan biri olarak NVIDIA'nın rahatlığını da çok iyi biliyorum güncellemeler ve yazılım olarak.

Bütçemden dolayı.
1-Intel i3 9100F ve GTX 1650.

2-AMD Ryzen 5 2600 ve GTX 1650.

Ya da.
3- RX 580 ve Intel i3 9100 F.

Kombinasyonlarını yapabilirim.

Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Bütçeyi biraz geçiyor ama veya daha ucuz marka 1650 süper bakabilirsin.

Bütçem Ekran Kartı + İşlemci için yaklaşık 2500 lira

Malesef ikisini aynı anda alırsam bütçemi aşmış oluyorum
R5 2600 tercih etmek yerine R5 1600AF tercih edin daha ucuz ve neredeyse aynı performansı sunuyorlar. Aralarında 150 TL gibi bir fiyat var o parayı ekran kartında kullanmanızı tavsiye ederim. (1600AF küçük bir oc ile 2600'ü rahatça geçiyor.)

Bütçeyi biraz geçiyor ama veya daha ucuz marka 1650 süper bakabilirsin.
2 ay öncesine kadar 1660 Super gaming X modeli 1900 TL'ye alınabilirken şuan 1650 Super bile zor alınıyor :/ Aşırı üzücü bir durum.

Son düzenleme:
Selam arkadaşlar
5600x ile yeni çıkacak cezanne apu işlemci arasında kaldım
sorum şu
5600x ile elimdeki 9400 gt ekran kartını kullanabilir miyim?(ileride yükseltmeyi düşünüyorum)
cezanne apu aldığımı düşünürsek ileride hangi ekran kartlarını alabilirim? Bir başka deyişle bu işlemci atıyorum 2080 destekler mi
cevaplar için teşekkürler

Selam arkadaşlar
5600x ile yeni çıkacak cezanne apu işlemci arasında kaldım
sorum şu
5600x ile elimdeki 9400 gt ekran kartını kullanabilir miyim?(ileride yükseltmeyi düşünüyorum)
cezanne apu aldığımı düşünürsek ileride hangi ekran kartlarını alabilirim? Bir başka deyişle bu işlemci atıyorum 2080 destekler mi
cevaplar için teşekkürler
Destekler sorusu gereksize kaçıyor. Her işlemci her ekran kartı ile çalışır fakat performans farkı çok bariz ortaya çıkar ve R5 5600X gibi kuvveti oldukça yüksek bir CPU'ya 9400 GT gibi eski bir kart hiç yakışmaz. Daha iyi bir kartla hem işlemcinin hem de kartın kendisinin hakkını verebilirsiniz.

Kardeşim dediğine katılıyorum belirttiğim gibi ileride ekran kartını yükseltmeyi düşünüyorum.
İkilem yaşadığım konu cezanne apu işlemci aldığım zaman en yüksek hangi ekran kartını kullanabilirim olayı idi .Her işlemci her kart ile çalışabildiğine göre mantıklı olanı 5600x almak benim için cevabın için teşekkür ederim.
Şu konuda ayrıca merak ettiğim bir husus cezanne apu misal 3090 destekler mi
(tabiki böyle bir sistem kurmak saçma olur )

Geri
Yukarı