Ekran kartı ve işlemci yükseltme önerisi

Başlıkta da gördüğünüz gibi. PC'me güncelleme yapacağım gibi bir şey olacak yani. Şu an ki sistemim:
  • Intel Pentium 3.30 GHz.
  • AMD Radeon.
  • 4 GB RAM.
Sistem paylaşmassanız.png

Bütçem 2000-3000 Arası
Hocam sistemin çok eski gözüküyor, muhtemelen anakartının chipseti mevcut işlemcilerle uyumlu değildir, dolayısıyla güncel chipsetli bir anakart alman, dahilinde ona göre bir işlemci alman ve anakart+işlemci değiştirdiğin için DDR4 bir ram alman akabinde güncel bir ekran kartı alman gerek. Yani sistemi komple değiştirmen gerek ki bunu da güncel şartlarda 2000-3000 civarına yapman imkansız. Ne yazık ki bu sistemi takviye ile güçlendiremezsin.

Hocam bakınız:

Neredeyse GT1030 gücünde bir GPU'su bulunuyor R3 2200G'nin. Sıfırdan bu sistemi alıp sonrasında piyasa düzelince ekran kartı takabilirsiniz.
Fiyatı çok iyi açıkcası.
Hocam sistemin çok eski gözüküyor, muhtemelen anakartının chipseti mevcut işlemcilerle uyumlu değildir, dolayısıyla güncel chipsetli bir anakart alman, dahilinde ona göre bir işlemci alman ve anakart+işlemci değiştirdiğin için DDR4 bir ram alman akabinde güncel bir ekran kartı alman gerek. Yani sistemi komple değiştirmen gerek ki bunu da güncel şartlarda 2000-3000 civarına yapman imkansız. Ne yazık ki bu sistemi takviye ile güçlendiremezsin.
Sistemimi 2018'de topladım.
Anakart'ı paylaştım.

AMD Radeon R70 200 Series'miş hocam.
Hocam siz bence elinizde ki kasayı satın.

Bu sistem tertemiz. Piyasa kötü halde olduğundan elinizde ki yükseltme yapmanız imkansız.

Hocam peki ortalama kaç bin lira söylediğiniz sistem?

Hocam peki ortalama kaç bin lira söylediğiniz sistem?
Hocam şu an için küreselde ekran kartı kıtlığı yaşanıyor, yazın 1200₺ civarı seyreden ekran kartları şu anda 4000 gibi komik fiyatlara satılıyor, kısacası şu an için uygun bir sistem toplamak mümkün değil. APU gibi çözümlere yönelebilirsiniz, ancak APU'lar da ilerde işlemci gücü olarak sorun yaratabilir, sadece oyun için alacaksanız çok sorun yaşatmaz ama işlemciyi yoğun kullanan uygulamalar için sorun yaşatabilir.

Hocam siz bence elinizde ki kasayı satın.

Bu sistem tertemiz. Piyasa kötü halde olduğundan UPGRADE yapmanız imkansız
Hocam bütçemin maksimum yerinde ama şu anki piyasa göre çok iyi bir fiyat
Hocam şu an için küreselde ekran kartı kıtlığı yaşanıyor, yazın 1200₺ civarı seyreden ekran kartları şu anda 4000 gibi komik fiyatlara satılıyor, kısacası şu an için uygun bir sistem toplamak mümkün değil. APU gibi çözümlere yönelebilirsiniz, ancak APU'lar da ilerde işlemci gücü olarak sorun yaratabilir, sadece oyun için alacaksanız çok sorun yaşatmaz ama işlemciyi yoğun kullanan uygulamalar için sorun yaşatabilir.
Ben Twitch,Discord ile Hearts of Iron'ı aynı anda açabilecek bir sistem istiyorum ama Twitch ile HOI4'ü aynı anda açabilecek sistemler pahalı diye biliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı