Ekran kartı ve işlemciye termal macun sürülmeli mi?

Lintos

Megapat
Sosyal Tayfı
Makaleler
25
Yer
Colorado, Colorado Springs
  • ASUS Strix GTX 950 2 GB
  • i5 4460 3.20 GHz
  • 8 GB RAM
Yaklaşık bu sistemi toplayalı 3 yıl oldu ve ben kesinlikle termal macun sürmedim ekran kartına veya işlemciye. Fakat görüyorum ki bilgisayarım boşta 50-40 derecelerde geziyor ve yükteyken yani oyun oynarken vb. 71'in aşağısını göremiyor ekran kartımın sıcaklığı. Bu bana biraz normal değilmiş gibi geldi, sizce ekran kartıma termal macun sürmeli miyim? Tavsiyeleriniz nelerdir?

Çözüm
W
Yükte 65 derece çok normal. Zaten hiç bir ürün ilk alındığı gün gibi performanslı çalışmaz :) Performans düşüşü genelde ekran kartıyla alakalıdır. Tozu almakta fayda var.
Termal macun olmadan iletim sağlıklı olmaz. Ekran kartında hazır macun sürülü gelir, ayrıca değerler normal duruyor.
İşlemciye sürün.

3 senedir işlemcinin macununu yenilemedim. Ne olur bu işlemciye acaba? Sıcaklık dereceleri hala çok iyi. @Asım Demir

Sicakliklar iyiyse ellesme. Benim 8 sene önce aldigim hazir sistem bile sicaklik sorunu yasatmiyor :)
Bazi arkadaslar 2-3 ayda bir degistiriyor gereksiz sekilde :) Baktin isinmiyor ellesme iste :)

Yükte 65 derece çok normal. Zaten hiç bir ürün ilk alındığı gün gibi performanslı çalışmaz :) Performans düşüşü genelde ekran kartıyla alakalıdır. Tozu almakta fayda var.

Çözüm
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı