Ekran kartı ve işlemciyi değiştirince BIOS güncellenmesi yapmak şart mı?

Lazona_mergelona

Centipat
Daha fazla  
Eski sistemim: i3320, GT1030, 250W güc kaynagı.

Karar verdim i7 3770 almayı dusunuyorum. Ekran kartı olarak ya RX580 almak istiyorum. 500W PSU ile tamamlayacağım.
Fakat piyasa çok pahalı olduğu için 2. el alacağım. Fakat ekran kartı ve işlemciyi değiştirdiğimde BIOS güncellenmesi yapmak şart mı? BIOS güncellemesi yapmadan kullanabilir miyim değiştirdiğimde?

ECS H61H2-MV (V1.0 bu anakart modelim sürüm no 4.6.5 15. 01.2013

Bu işlemci ve ekran kartı bu BIOS'u kaldırır mı? Bilen birileri yardımcı olursa çok sevınırmm. BIOS güncellemem gerekli mi?
Güncellemezsem açamaz mıyım bilgisayarı?

Herkese çok teşekkürler simdiden.

BIOS güncellemesi yapmana gerek yok yalnız i7 3770'e yatırım yapmaya değmez bana sorarsan çok pahalı i5 3470 tercih edebilirsin yerine daha sonra anakart islemci RAM değişirsin direk tam ne kadar da buldun bilmiyorum ama Ryzen 3 3100 + AM4 anakart tam hatırlamıyorum hangisi olduğunu B450 olabilir 2200 TL'ye vardı 2. el ayrıca eğer i5 3470 alirsan RX 570 tercih etsen daha iyi olur darbogaz yapmaz fiyat farkına bakarak tercih edersin ve RX 570 580 gibi kartlar genel olarak mining çıkması dikkat et temiz almaya çalış derim fiyatları da paylaş ıstıyosan çok fazla ise soyleriz aynı paraya daha güzel seyler alırsın belki de.

Bahsettiğiniz donanıma yükseltmeniz halinde( 3. nesil i7) bios güncellemesi gerekeceğini hiç ama hiç sanmıyorum.
11. nesil ve üstü bir işlemciye yükseltiyor olsanız muhtemelen gerekirdi ama zaten 11. nesil işlemcinin anakartınıza uyması muhtemel değil. ( Kontrol ettim, yanlışlık yapmadı isem anakartınız en fazla 3.nesil işlemcileri destekliyor.)
İyi geceler.....

ek tavsiye: Anakartınız en fazla kaçıncı nesile kadar destekliyor bilmiyorum ama ne kadar yeni nesil olursa o kadar iyi.

Son düzenleme:
BIOS güncellemesi yapmana gerek yok yalnız i7 3770'e yatırım yapmaya değmez bana sorarsan çok pahalı i5 3470 tercih edebilirsin yerine daha sonra anakart islemci RAM değişirsin direk tam ne kadar da buldun bilmiyorum ama Ryzen 3 3100 + AM4 anakart tam hatırlamıyorum hangisi olduğunu B450 olabilir 2200 TL'ye vardı 2. el ayrıca eğer i5 3470 alirsan RX 570 tercih etsen daha iyi olur darbogaz yapmaz fiyat farkına bakarak tercih edersin ve RX 570 580 gibi kartlar genel olarak mining çıkması dikkat et temiz almaya çalış derim fiyatları da paylaş ıstıyosan çok fazla ise soyleriz aynı paraya daha güzel seyler alırsın belki de.
aliexpresten 2.el alacağım tam da dediğiniz kart

işlemciyi burdan alacağım

ekran kartını da burdan alacağım
yorumlar gayet iyi mağdur olur muyum
bir de satın alırken vergiler vb çıkıyor. elime ulaştığında tekrar bir vergi vermem gerekiyor mu ptt ye

almışken anakart değiştirmeden en iyisini alayım diye düşündüm yaklaşık 3 yıl götürür sanırım ondan sonra da yeni sistem alacağım zaten

Bahsettiğiniz donanıma yükseltmeniz halinde( 3. nesil i7) bios güncellemesi gerekeceğini hiç ama hiç sanmıyorum.
11. nesil ve üstü bir işlemciye yükseltiyor olsanız muhtemelen gerekirdi ama zaten 11. nesil işlemcinin anakartınıza uyması muhtemel değil. ( Kontrol ettim, yanlışlık yapmadı isem anakartınız en fazla 3.nesil işlemcileri destekliyor.)
İyi geceler.....

ek tavsiye: Anakartınız en fazla kaçıncı nesile kadar destekliyor bilmiyorum ama ne kadar yeni nesil olursa o kadar iyi.
evet doğru o sebeple en üstü i7 3770 almak istedim ali expresten alacağım ama yorumlara bakılırsa çok uygun aliexpreste

AliExpress'ten 2.el alacağım tam da dediğiniz kart.

İşlemciyi buradan alacağım.

Ekran kartını da buradan alacağım.
Yorumlar gayet iyi mağdur olur muyum?
Bir de satın alırken vergiler vb çıkıyor. Elime ulaştığında tekrar bir vergi vermem gerekiyor mu PTT'ye.

Almışken anakart değiştirmeden en iyisini alayım diye düşündüm yaklaşık 3 yıl götürür sanırım ondan sonra da yeni sistem alacağım zaten.

Evet doğru o sebeple en üstü i7 3770 almak istedim Ali Express'ten alacağım ama yorumlara bakılırsa çok uygun AliExpress'te.

Dostum islemci belki alınabilir ama o ekran kartı alinmaz zaten pahalı üstüne vergi muhabbeti falan var sıkıntı çıkarsa iade etmesi sorun o parayı verdikten sonra GTX 1650 Super bulursun vergisini de koyarsan belki daha iyisini sana şu yüzden dedim zaten islemci yükseltmek mantıklı değil diye 1100 lira o islemciye verilmez bence ama senin bilecegin is aynı paraya Ryzen 3 3100 var işte 2. elde anakart alıp yoluna bak derim o anakart islemci RAM setini de rahat 500 üstüne satarsin gibi görünüyor piyasada o paraya da RAM alırsın.

Dostum islemci belki alınabilir ama o ekran kartı alinmaz zaten pahalı üstüne vergi muhabbeti falan var sıkıntı çıkarsa iade etmesi sorun o parayı verdikten sonra GTX 1650 Super bulursun vergisini de koyarsan belki daha iyisini sana şu yüzden dedim zaten islemci yükseltmek mantıklı değil diye 1100 lira o islemciye verilmez bence ama senin bilecegin is aynı paraya Ryzen 3 3100 var işte 2. elde anakart alıp yoluna bak derim o anakart islemci RAM setini de rahat 500 üstüne satarsin gibi görünüyor piyasada o paraya da RAM alırsın.
haklısınız. aliexpresten 1060 veya 1660 almak istiyorum. ne dersiniz ? vergiler dediniz ama zaten vergiler karttan ödeme yaparken gözüküyor. yine ucuza geliyor 2.el hangi siteden alabilirim gtx1660 vb. aliexpreste hangi satıcıdan alayım sizce ?
tesekkürler

Haklısınız. AliExpress'ten 1060 veya 1660 almak istiyorum. Ne dersiniz? Vergiler dediniz ama zaten vergiler karttan ödeme yaparken gözüküyor. Yine ucuza geliyor 2.el hangi siteden alabilirim GTX1660 vb. AliExpress'te hangi satıcıdan alayım sizce?
Teşekkürler.

Hocam şahsen ben AliExpress'ten almam dediğim gibi vergi gümrük vesairesi var sorun çıkarsa iadesi sıkıntı ekran kartinda sorun yaşayan insanlar duydum Letgo'ya da sahibindenden 2. el bakıp elden alıyorum ben deneyip alirsam eğer yoksa 0 alırım hiç ugrasmam veya get açan varsa o şekilde de alabilirsiniz 1660 Super aldım ben 2.700e Galax gayet memnunum çok uzun zaman olmadı ama 1660 Super darbogaz yapar haberiniz olsun güçlü islemci ister haliyle anakart islemci RAM değişimi ister.

Hocam şahsen ben AliExpress'ten almam dediğim gibi vergi gümrük vesairesi var sorun çıkarsa iadesi sıkıntı ekran kartinda sorun yaşayan insanlar duydum Letgo'ya da sahibindenden 2. el bakıp elden alıyorum ben deneyip alirsam eğer yoksa 0 alırım hiç ugrasmam veya get açan varsa o şekilde de alabilirsiniz 1660 Super aldım ben 2.700e Galax gayet memnunum çok uzun zaman olmadı ama 1660 Super darbogaz yapar haberiniz olsun güçlü islemci ister haliyle anakart islemci RAM değişimi ister.
hm tesekkürler ama youtubedeki oyun testlerinde 1660 super gayet ideal gösteriyor kullanımları.
msı aero itx 1660 super tek fan buldum alınır mı

Geri
Yukarı