Ekran kartı ve monitör sağlık testi

kasilis01

Hectopat
Merhabalar. Dizüstü bilgisayarımın ekranında zaman zaman anlık olarak kapanıp açılma gerçekleşiyor. Temazsızlık diyeceğim, eğer öyle olsaydı bilgisayara hiç dokunmadığım anlarda yapmaması gerekirdi. Kafasına göre zaman zaman yapıyor. Isınma vs. hiçbir sıkıntım yok. Bu durum sadece sinirimi bozuyor.
Bilgisayarıma ekstra bir monitör bağladım, ikisi ile aynı anda çalışırken yine yaptı fakat sadece dizüstü bilgisayarın dahili monitöründeydi. Az biraz araştırdım, benzeri bir şey yaşayana rastlayamadım.
Driver v337'den v335'e çektim, sanki daha az yapıyor gibi geldi, ama yine de yapıyor.
Windows ve sürücülerim güncel. Windows'um 7 ve orijinal. Anti-virüs programım Security Essentials.

İşin özü: Bana ekran kartımın ve monitörümün sağlığını görebileceğim AIDA64 benzeri bir program önerebilir misiniz?

Dosya.tc - Ücretsiz, Hızlı ve Kolay Dosya Paylaşımı
dump dosyalarını şu linke koydum. ekran kartı sürücüm hatalıymış anladığım kadarıyla. v340'a yükselttim fakat yine de monitörümde zaman zaman görüntü gidiyor.
Furmark'ı da 3 dakika çalıştırdım, 7 fps'de sabit ve hiç sıkıntısız çalıştı. Bilmem yeterli mi 3 dakika.

Crash analizi

On Thu 10.07.2014 07:02:36 GMT your computer crashed
crash dump file: C:\Windows\Minidump\WD-20140710-1002.dmp
This was probably caused by the following module: nvlddmkm.sys (nvlddmkm+0x14F530)
Bugcheck code: 0x117 (0xFFFFFA800ACE9170, 0xFFFFF8800F5E6530, 0x0, 0x0)
Error: VIDEO_TDR_TIMEOUT_DETECTED
file path: C:\Windows\system32\drivers\nvlddmkm.sys
product: NVIDIA Windows Kernel Mode Driver, Version 340.52
company: NVIDIA Corporation
description: NVIDIA Windows Kernel Mode Driver, Version 340.52
Bug check description: This indicates that the display driver failed to respond in a timely fashion.
A third party driver was identified as the probable root cause of this system error. It is suggested you look for an update for the following driver: nvlddmkm.sys (NVIDIA Windows Kernel Mode Driver, Version 340.52 , NVIDIA Corporation).
Google query: NVIDIA Corporation VIDEO_TDR_TIMEOUT_DETECTED

On Tue 08.07.2014 14:51:06 GMT your computer crashed
crash dump file: C:\Windows\Minidump\WD-20140708-1751.dmp
This was probably caused by the following module: nvlddmkm.sys (nvlddmkm+0x14F530)
Bugcheck code: 0x117 (0xFFFFFA800A5ED010, 0xFFFFF8800F770530, 0x0, 0x0)
Error: VIDEO_TDR_TIMEOUT_DETECTED
file path: C:\Windows\system32\drivers\nvlddmkm.sys
product: NVIDIA Windows Kernel Mode Driver, Version 340.52
company: NVIDIA Corporation
description: NVIDIA Windows Kernel Mode Driver, Version 340.52
Bug check description: This indicates that the display driver failed to respond in a timely fashion.
A third party driver was identified as the probable root cause of this system error. It is suggested you look for an update for the following driver: nvlddmkm.sys (NVIDIA Windows Kernel Mode Driver, Version 340.52 , NVIDIA Corporation).
Google query: NVIDIA Corporation VIDEO_TDR_TIMEOUT_DETECTED

İnternette nvlddmkm.sys NVIDIA Corporation VIDEO_TDR_TIMEOUT_DETECTED diye arattırdım, yok flash playerdan, yok web browserdan kaynaklı falan filan demişler. Ben ETS2 oynarken de görüntü kaybı yaşıyorum.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı