Ekran kartı ve ses kartı güncelleme sırasında mavi ekran hatası

rymors68

Centipat
Merhabalar, İtopya'dan aşağıdaki sistemi topladım.
  • Seagate 1TB Barracuda 64MB 7200RPM 3.5" SATA 3.0 harddisk
  • AMD Ryzen 7 2700X soket AM4 3.7GHz 20 MB önbellek 8 çekirdek işlemci (fan dahildir) - tray
  • MSI B450M Bazooka V2 3466MHz(OC) DDR4 soket AM4 M.2 HDMI DVI mATX anakart
  • G.Skill 8 GB Ripjaws v kırmızı 3000MHz CL16 DDR4 single kit RAM
  • Thermaltake V200 600W 80Plus 3X Pure Plus RGB fanlı midtower Gaming kasa
  • Adata 240GB SU650 M.2 SSD (550 MB okuma / 500 MB yazma)
  • ASUS TUF 3 GeForce GTX 1660 Super OC 6 GB GDDR6 192 Bit ekran kartı
Sistem topladım ancak ses kartımı ve ekran kartımı güncellerken Windows sürümü ile NVIDIA kartı uyumlu değil hatası alıp Nonstop mavi ekran hatası yiyorum, elim kolum bağlı kaldı, ne yapacağımı şaşırdım. Yardımcı olabilecek olursa çok mutlu olacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Allah razı olsun :) bu saatte tebessüm ettirdiniz, ben de sizi seviyorum :)
dediğiniz gibi temiz kurulum yaptıktan sonra updateleri tamamladım herşey daha sağlıklı ilerliyor,ancak ses kartıyla ilgili hala problem yaşıyorum ses kartımı bir türlü kuramadım
Allah razı olsun :) bu saatte tebessüm ettirdiniz, ben de sizi seviyorum :)
dediğiniz gibi temiz kurulum yaptım herşey şuan daha sağlıklı ilerliyor gibi

dediğiniz gibi temiz kurulum yaptıktan sonra updateleri tamamladım herşey daha sağlıklı ilerliyor,ancak ses kartıyla ilgili hala problem yaşıyorum ses kartımı bir türlü kuramadım

dediğiniz gibi temiz kurulum yaptım herşey şuan daha sağlıklı ilerliyor gibi
Sorun olursa yine manuel olarak indir kartın driver'ını öyle kur. Eğer hala olmuyorsa sorun karttadır gibi geliyor bana. Çünkü herşeyi sıfırdan yaptınız, sorun olmaması lazım. Önce bir Windows update'den kontrol edin eğer orada update de sürücü çıkmazsa manuel yapın daha da olmadı benim söyleyebileceğim birşey kalmıyor maalesef.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı