Ekran kartı video belleği yükseltme

Betaboy

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, ben video belleği yükseltmek istiyorum da aklımda bazı sorular var.
Yükselince oyunlar daha iyi olur mu?
Nasıl yükseltebilirim?
ASUS Prime B450M-K Anakart'ım var.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    17,3 KB · Görüntüleme: 63
Maalesef harici GPU'larda belleği yükseltemezsiniz.

Aslında yükseltilebilir fakat senin benim gibi insanların yapabileceği bir iş değil. İşi çok iyi bilmek gerekiyor. Ufak bir hatada GPU'ya elveda diyebilirsiniz.

Eğer bellek yetersiz kalıyorsa düşük FPS ve ani FPS düşüşü gibi sorunlar çıkabilir.

Kendi yaklaşık 6 GB'lık belleğininin üstüne normal RAM'lerinizden de yaklaşık 8 GB paylaşılmış, daha üstüne eklense bile pek bir performans artışı olmaz.

Son düzenleme:
Performans artışı olacağını sanmıyorum. Ayrıca 8 GB RAM'iniz varsa onu 6 yapıp 2siniekran kartına vermiş oluyorsunuz. Tavsiye etmem. Ayrıca oyunlar daha iyi olur mu?' dan kastınız nedir?

Öncelikle yükseltince aman aman bir performans bekleme çünkü esas konu ekran kartının içeriğinde. Bilgisayarcıdan yükseltebilirsin.

@Betaboy olmaz FPS arttırmak istiyorsan overclock yapacaksın yanlız buna ihtiyacının olduğunu sanmıyorum kesinlikle FPS açgözlülüğün var değmez ayrıca GTX 1660 Ti günümüz şartlarında iyi bir kart alacağın 2 3 FPS için bir baba sözü: Kurcalama bozarsın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı