Ekran kartı voltajı sabitlemek mantıklı mı?

Sabitlemek yerine curve editör ile düşük voltajda üst sınır belirleyin.

YouTube'a kart modeliniz ve undervolt yazında zaten 2-3 video çıkar orada yapılanları yapın.

Ekran kartı ve monitör nedir?
Ekran kartım EVGA GTX 1080 SC gaming, monitörüm ise Lenovo G24-20.
GPU sabit olarak 1468 MHz'de çalışıyor.

Sabitlemek yerine curve editör ile düşük voltajda üst sınır belirleyin.

YouTube'a kart modeliniz ve undervolt yazında zaten 2-3 video çıkar orada yapılanları yapın.
GTX 1080 ile çok araştırdım undervolt'u olmayınca buna başvurdum. Yazılı olarak yardımcı olur musunuz? Konu da açmıştım kimse cevap vermedi. Boost clock önemli diyorlar ama ne alakası olduğunu belirtmiyorlar anlamıyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu arakdaşın yaptığı ayarı deneyin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu arakdaşın yaptığı ayarı deneyin.
Aynısını izledim ancak bu adam FPS'i arttırıyor sanırım. Power limit'i full yapıyor.

Windows' tan ekranı 60hz e çekip boştaki GPU frekansına tekrar bakar mısınız?
Voltajı sabitlemiştim sıfırlayayım mı?

@Shuichi Tatsuo hocam siz biraz bakıp bana yazılı olarak yardımcı olsanız sorun olur mu? Benim o kadar detaylı bir bilgim yok dolayısıyla bir şey anlamıyorum. Ekran kartı 90 dereceye ulaşıyor furmark testinde.

Aynısını izledim ancak bu adam FPS'i arttırıyor sanırım. Power Limit'i Full yapıyor.

Daha düşük voltajda 1800MHz olarak çalıştırıyor kartı. Senin kartın orijinal halinden daha serin çalışır. Videoda yapılanları bir yapın.

Ayrıca 90 derece diyorsun kart kaç senelik kart içine aç macunu aşağıda attım git değiştir, soğutma bloğunu temizle, fanlarındaki tozu kiri pisliği at.

Sen hele bir temizliğini yap ondan sonra UV'ye bak.

Daha düşük voltajda 1800MHz olarak çalıştırıyor kartı. Senin kartın orijinal halinden daha serin çalışır. Videoda yapılanları bir yapın.

Ayrıca 90 derece diyorsun kart kaç senelik kart içine aç macunu aşağıda attım git değiştir, soğutma bloğunu temizle, fanlarındaki tozu kiri pisliği at.

Sen hele bir temizliğini yap ondan sonra UV'ye bak.
2. El olarak aldım aldığım adam teknoloji öğretmeniymiş. Kartı temizlemiş termal macun olarak cooler master'ın bir macununu kullanmış. Aynı şekilde termal pad'i yenilemiş.
Screenshot_20230816_124744_edit_229060321374943.jpg

2. el olarak aldım aldığım adam teknoloji öğretmeniymiş. Kartı temizlemiş termal macun olarak Cooler Master'ın bir macununu kullanmış. Aynı şekilde termal Pad'i yenilemiş.

Pek öyle durmuyor. Bu kart normal şartlarda 70 derecelerde dolaşan bir kart. Hani kararında overclock yapıldığında bile öyle bir sıcaklığa ulaşamayan bir kart.

Cooler Master'ın o macunu HTH-002'dir ki berbat macun, termal pedlerin ne olduğu belli değil. Hani soğutacağına ısıtıyor kartı büyük ihtimalle. Şaşırmadım....

Açıp en azından macununu değiştirin attığım ile.

Hani ne olur ne olmaz bir arkasındaki vidaları iyice sıkın soğutma bloğunun oturup oturmadığına bakıp.

Yeni konular

Geri
Yukarı