Ekran kartı VRAM testi nasıl yapılır?

Muarex

Decapat
Daha fazla  
Ekran kartına yük binince görüntü bozuluyor ve tuşundan bilgisayarı kapatmak zorunda kalıyorum. Yeniden açınca WattMan hatası veriyor sorunun VRAM de olduğunu düşünüyorum. Şu an görüntü alabiliyorum karttan, nasıl test edebilirim?

OCCT kullanarak yapabilirsiniz.

Kartınızı zorlayabilir, çeşitli sorunlara neden olabilir?

FurMark testi yaptım 2 saniye sonra görüntü bozuldu bunda da aynısı olacağını düşünüyorum.

FurMark testi uygulayabilirsiniz,
OCCT kullanabilirsiniz.

FurMark testi yaptım 2 saniye sonra görüntü bozuldu bunda da aynısı olacağını düşünüyorum.

Sorun VRAM de falan değil. İlk önce sürücüyü kontrol etmemiz lazım. DDU ile ekran kartı sürücünüzü kaldırın ve 20.11.2 sürümünü kurun.

DDU ile silip yükledim ama şu an 21.5.2 kurulu dediğinizi deneyip tekrar bilgilendireceğim.

@Muarex kartta fiziksel bir hasar oluştu mu? Düşme, sarsılma gibi.

Hayır bir gün oyun oynuyordum birden ekran gitti.

Deneyin yine de, VRAM testi sırasında bozulma varsa VRAM'ler sıkıntılı olabilir.

Tamam eski driver işe yaramaz ise bunu deneyeceğim.
Sorun VRAM de falan değil. İlk önce sürücüyü kontrol etmemiz lazım. DDU ile ekran kartı sürücünüzü kaldırın ve 20.11.2 sürümünü kurun.

Driveri silip 20.11.2'yi kurdum ama FurMark testini açtıktan yaklaşık 2 saniye sonra ekran yine gitti ve kapatmak zorunda kaldım bilgisayarı başka bir öneriniz var mı?
Deneyin yine de, VRAM testi sırasında bozulma varsa VRAM'ler sıkıntılı olabilir.

VRAM testi yapıyorum şimdilik kapanmadı başka ne yapmalıyım?
Hayır bir gün oyun oynuyordum birden ekran gitti.

Tamam eski driver işe yaramaz ise bunu deneyeceğim.

Driveri silip 20.11.2'yi kurdum ama FurMark testini açtıktan yaklaşık 2 saniye sonra ekran yine gitti ve kapatmak zorunda kaldım bilgisayarı başka bir öneriniz var mı?

VRAM testi yapıyorum şimdilik kapanmadı başka ne yapmalıyım?

Sorunu buldum VRAM testinde kapanmadı GPU testini açar açmaz sistem yine gitti galiba reballing olması gerekiyor yardım eden arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:
işin tuhafi benim ekran da gidiyor siyah ekran aliyorum oyunlarda ama furymark de temmuz ayinda olmama rağmen ekran karti sicakliği 88 maxi aliyorum ekran kararmiyor kapatmak zorunda kalmiyorum ama oyunlarda siyah ekran hatasi aliyorum ekran kartinin %100 ünü kullaniyor furymark de yinede ekran kapanmiyor siyah ekran gelmiyor stres test e soktum ekran karti çalişiyor ama sorun neyden kaynakli bilmiyorum kronik hata mi emin değilim ekran kartim 3060ti aorus gigabyte elite serisi

bilir bi kişi bana ulaşabilir mi bu ekran karti olayindan ciddi derecede anlayan birinin yardimina ihtiyacim var

windows 10 dan windows 11 e update ettim sorunlar sanki ondan sonra başladi gibi böyle bir sorunun meydana gelme olasiliği nedir ?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı