Ekran kartı VRAM'ini sistem belleği olarak kullanmak

umut763476

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RX 590 8GB,

İ3-9100F,

4GB RAM(GARİP BİLİYORUM!), 1TB HDD ,600 W ELİTE PSU
Merhaba i3-9100F, R7 240, 4 GB RAM, 300 watt Casper PSU, içeren sistemime bir adet RX590 Pulse ve 600 watt bir PSU edindim. Bütçem son ana kadar yetmediği için istediğim RAM'leri edinemedim. Haliyle ekran kartım 8 GB sistemimde 4 GB var. Bildiğim üzere ekran kartlarının VRAM'lerinde gecikme çok fakat normal RAM'lere göre daha hızlılar. Ben gecikme dahilinde olsa da VRAM'imin bir kısmını sisteme atayamaz mıyım RAM'i alana kadar? Eski tip BIOS'larda bu ayar varmış fakat, gerçekten bilgili eskilerimizi soruma davet ediyorum. Yardımcı olur ve açıklarsanız müteşekkir olurum. 🙏

Video izlerseniz rahat izlersiniz RAM almayı bekleyin zaten o ekran kartı ile çok bir şey yapamazsınız maalesef. İşlemciniz eski ama güzel.

Ekran kartımda ne gibi bir sıkıntı var. Bir eksi yanımı var?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

CS:GO ve Valorant gibi oyunlar işlemci temalı olduğu için daha yüksek FPS alacağınızı varsayabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

CS:GO ve Valorant gibi oyunlar işlemci temalı olduğu için daha yüksek FPS alacağınızı varsayabilirsiniz.

Ben 590'ı taktım bile. Yanlış anlamışssın. :D

Yeni konular

Geri
Yukarı