Ekran Kartı vs RAM ve HDD Yükseltmesi mi?

im gone

Decapat
Şu an Ryzen 3 2200G APU sistemim var. Tek kanal 8 GB DDR4 3000MHz ve 240GB SSD sizce ne yapmalıyım? Yer sıkıntım var, Seagate'nin 1TB 7200RPM ve ben de bulunan RAM'den almayı düsünüyorum. APU'dan tam performans sağlamak için ama onlar yerine 850TL'ye RX570 Mini acaba alsam diyorum. Sizin görüşünüz nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı RAM'den 1 adet daha alıp 16 GB yapın. Performans artışı sağlar.
Yer sıkıntısı olarak dediğiniz gibi 1 TB HDD alırsınız ama acelesi yok, bunu arka plana atın.
Ekran kartı olarak RX570 iyi olur fakat tek fanlı model yerine daha iyi soğutmaya sahip modellere yönelin:
Nitro+, Asus ROG Strix vb.

Aynı RAM'den 1 adet daha alıp 16 GB yapın. Performans artışı sağlar.
Yer sıkıntısı olarak dediğiniz gibi 1 TB HDD alırsınız ama acelesi yok, bunu arka plana atın.
Ekran kartı olarak RX570 iyi olur fakat tek fanlı model yerine daha iyi soğutmaya sahip modellere yönelin:
Nitro+, Asus ROG Strix vb.
Evet RAM aldımı galiba APU'larda %50 performans artışı oluyor Çok grafik meraklısı değilim ama çokta çöp görüntü istemem ekran kartını ozaman seneye bilan almayı düşünüyorum zaten 2200G günümüz oyunları yetiyor şuan Öğrenci olduğumdan rahatça birşey alamıyorum Aile yardımı ile sadece.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı