Ekran kartı yamuk dursa sorun olur mu?

HataKodu

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Sorum başlıktaki gibi.

IMG20221204120943.jpg

IMG20221204121006.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Uzun süreli kullanımda slota zarar verebilir.

Hocam bunun nasıl başardınız slotmu yamuk.

Kasanın tasarımını yapan arkadaş DP kablosunun kalınlığını hesaba katmamış. Düzgün vidaladigimda DP kablosu takılmıyor. Bu nasıl bir sorun. Mecbur kaldım. Ciddi bir sorun yaratır mı?
Ekran kartı önemli bir parçadır. Niye yamuk kalsın ki? Düzeltmeye çalışın. Yerinden çıkıp kabloları yırttığını düşünün. Felaket.
Uzun süreli kullanımda slota zarar verebilir.
Ekran kartının vidalandığı yer yamultuyor gibi.
Ya anakarta ya da ekran kartına zarar gelir böyle kullanımda. Vidalamayı düzgün yapamadınız muhtemelen.
Vidaları tamamen sıkmayın . Tutsa yeter. Bir tane ekran kartı tutucu alın daha sağlıklı olacaktır.

Kasanın tasarımını yapan arkadaş DP kablosunun kalınlığını hesaba katmamış. Düzgün vidaladigimda DP kablosu takılmıyor. Bu nasıl bir sorun. Mecbur kaldım. Ciddi bir sorun yaratır mı? Böyl.

Kartınızı böyle bir şekilde yamultmaktansa kabloyu takacağınız kısımdaki demiri bir türlü kesmeyi denemenizi öneririm. Ekran kartının uzun süre böyle kalması ekran kartının ve anakartın bağlantı yerini yamulmasına olanak sağlayıp, kartın fiziksel hasar görmesine yol açabilir.

Uzun lafın kısası, kabloyu takmak için alternatif yollara başvurun, ekran kartını normal bir şekilde takın. Garanti kapsamında olmayan fiziksel hasarlara yol açabilir.

Kasanın tasarımını yapan arkadaş DP kablosunun kalınlığını hesaba katmamış. Düzgün vidaladigimda DP kablosu takılmıyor. Bu nasıl bir sorun. Mecbur kaldım. Ciddi bir sorun yaratır mı?

Yan taraftan bir fotoğraf yok ama düzgün takmana ragmen böyle ise DP kablosunun denk geldiği kısmı yankeski ile kesmeyi deneyebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı