Ekran kartı yanmış mı?

teyfik51

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bugün ekran kartının üstünde bir şey fark ettim. Ucunda çipin o küçük çipin ucunda sarı bir şey var. Önce yoktu. İlk kez gözüme çarptı. Sizce ekran kartının orası yandı mı?

Dosya Ekleri

• IMG_20230326_135038.jpg
    IMG_20230326_135038.jpg
    166,7 KB · Görüntüleme: 152
  • IMG_20230326_135000.jpg
    IMG_20230326_135000.jpg
    193,6 KB · Görüntüleme: 143
Arkadaşlar bugün ekran kartının üstünde bir şey fark ettim. Ucunda çipin o küçük çipin ucunda sarı bir şey var. Önce yoktu. İlk kez gözüme çarptı. Sizce ekran kartının orası yandı mı?
Bahsettiğiniz çip, BIOS çipi. Fotoğrafta ben bahsettiğiniz gibi bir şey göremedim. Herhangi bir sorun da görünmüyor.

Bahsettiğiniz çip, BIOS çipi. Fotoğrafta ben bahsettiğiniz gibi bir şey göremedim. Herhangi bir sorun da görünmüyor.

Ya o önceden o sarı leke yoktu çipin üstünde acaba dedim oyunlardan yüksek derecede sıcaklığa çıkıyor ya ekran kartı bazen acaba yaktı falan mı dedim yani yanma gibi bir sıkıntı yok değil mi hocam :)

Sararma, oksit veya leke olmuş olabilir. Hala çalışıyorsa ve bir sorun yoksa yanma söz konusu değildir.

Çalışıyor hocam sorunsuz biraz o lekeyi kafaya taktım çünkü önce de yoktu.

@Yener K. Yener bey bir de siz bakar mısınız attığım fotoğraflara rica etsem?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ya o önceden o sarı leke yoktu çipin üstünde acaba dedim oyunlardan yüksek derecede sıcaklığa çıkıyor ya ekran kartı bazen acaba yaktı falan mı dedim yani yanma gibi bir sıkıntı yok değil mi hocam :)

Hayır, zaten dediğim gibi o BIOS çipi. Onun ısınıp da sararması falan mümkün değil. Endişeye mahal yok.

Tozlu olması dışında bir sorun görmüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı