Ekran kartı yanmış olabilir mi?

Kubilay İLİK

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar, yaklaşık 20 dakika önce R9 290 Vapor X ekran kartım ile Battlefield V oynuyordum. 2013'ten beri bu kartı kullanıyorum. Az önce oyunu oynarken birden bilgisayar kapandı odadaki ışık bile söndü. Sonrasında bir süre (5 dk) bilgisayara elektrik veremedim. Tüm prizleri söküp tekrar taktım bilgisayara elektrik geldi fakat görüntü yok. Ekran kartının sıcaklık ve yük gösterge LED'i yanıyor fakat üst tarafındaki yeşil LED'ler söndü görüntüyü sadece işlemciden alıyorum (HD4600). Kesin yanmış mıdır yoksa deneyerek çözebiliceğim bir sorun mu var ortada. Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, yaklaşık 20 dakika önce R9 290 Vapor X ekran kartım ile Battlefield V oynuyordum. 2013'ten beri bu kartı kullanıyorum. Az önce oyunu oynarken birden bilgisayar kapandı odadaki ışık bile söndü. Sonrasında bir süre (5 dk) bilgisayara elektrik veremedim. Tüm prizleri söküp tekrar taktım bilgisayara elektrik geldi fakat görüntü yok. Ekran kartının sıcaklık ve yük gösterge LED'i yanıyor fakat üst tarafındaki yeşil LED'ler söndü görüntüyü sadece işlemciden alıyorum (HD4600). Kesin yanmış mıdır yoksa deneyerek çözebiliceğim bir sorun mu var ortada. Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.
Kartı Çıkartıp tak. Farklı kombinasyonlar dene ne olduğunu tam kesin bilemem, ama elektirik kesintisinden dolayı arıza yapmış olma ihtimali çok yüksek.

Cevaplar icin cok tesekkurler. Gec cevap icin de hepinizden ozur dilerim. Bildirim gelmedi cunku. Ekran karti miyadini doldurmus muhtemelen tamir ettiremedim. Tekrar herkese tesekkurler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı