Ekran kartı yaz kış sıcaklık farkları ne kadar olur?

Miroyasa

Decapat
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
Evet arkadaşlar soru başlıktaki gibi ne kadar fark oluyor yaz ve kış arasında sıcaklık değerlerinde?

Son düzenleyen: Moderatör:
Değişken olur. Yaz öncesi yapabileceklerin eğer yoksa kasada 2+1 veya 3+1 fan dizilimini tamamlamak ve kule tipi işlemci soğutucusu almak olur. Kule tipi hem işlemcinin daha serin çalışmasını sağlar, hem de sıcak havayı anakarta vurmak yerine egzoza yönlendirir. Bu da ekran kartı dahil tüm donanımların daha serin bir ortamda çalışmasına olanak sağlar.

Evet. .........

.
Hocam yazın kasanız çok ısınırsa ön paneli çıkarabilirsiniz. Ben ön paneli çıkarak kullanıyorum yazın. Kışın ise takıyorum. Oda güneş aldığı için kasa da doğal çok ısınıyor... O yüzden en azından ön paneli çıkarak kullanırsanız daha iyi olucağını düşünüyorum.

Değişken olur. Yaz öncesi yapabileceklerin eğer yoksa kasada 2+1 veya 3+1 fan dizilimini tamamlamak ve kule tipi işlemci soğutucusu almak olur. Kule tipi hem işlemcinin daha serin çalışmasını sağlar, hem de sıcak havayı anakarta vurmak yerine egzoza yönlendirir. Bu da ekran kartı dahil tüm donanımların daha serin bir ortamda çalışmasına olanak sağlar.

Kışın Odam çok soğuk oluyor 1000 1100 RPM'lerde dolaşıyordu ekran kartım bu sıcak havalarda artık 1700 RPM kadar gördü normal mi?

Geri
Yukarı