Ekran kartı yükseltme tavsiyesi

Haorelian

Kilopat
Yer
Manisa
Daha fazla  
Meslek
Üniversite Öğrencisi
Öncelikle merhabalar, 3 ay önce Ryzen 5 1500X'îmi satarak onun yerine 3600X aldım ve performansından ciddi manada çok memnunum. Şimdi yeni gelecek NVIDIA RTX 3000 serisi ve AMD tarafındaki Big Navi mimarisini beklemekteyim. Aklımda uzun zamandır ekran kartımı yükseltmek gibi bir fikir vardı fakat şu anki ekran kartları ya çok pahalı (NVIDIA RTX 2000 serisi) ya da uzun süre götüreceğinden emin olamadığım (AMD RX 5000 serisi) olduğundan dolayı pek değiştirecek bir şey bulamamıştım.
Şu an kullandığım kart ise NVIDIA GTX 1060 3GB ve 1920X1080 60Hz bir monitörüm var ve bu monitörü de ileride 144Hz bir monitöre yükseltmeyi düşünüyorum. Şimdi sizlere sorum şu sizce Big Navi ve RTX 3000 serilerini beklemeli miyim? Yoksa 4000 TL fiyat bandında RX5600-5700 ya da 2.el bir ekran kartı mı almalıyım? Hangisi daha sağlıklı olur? Yaz başına kadar bir yükseltme yapmayacağım tam olarak oturması için her şeyin. Elimde 4000-4500 TL arasında bir bütçe olacak o zamanlar. Çok kararsız kaldım tavsiyelerinize cidden güvendiğimden dolayı buraya sormak istedim. Şimdiden çok teşekkür ediyorum.

3070 bekle 2000 serisinden daha ucuz ve garantili ürün alacaksın 2 el alma hele Türkiye'de ne dolaplar yaptığını bilemezsin sahte kartlar mı neler neler.

Yeni konular

Geri
Yukarı