Sistem yükseltme için ekran kartı ve işlemci tavsiyesi

Karakollu

Zeptopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba şu an elimde olan sistemimi oyunlarda daha iyi FPS almak için yükseltmek istiyorum bana bu sistemde kullanabileceğim en iyi ekran kartı ve işlemci tavsiyesinde bulunabilir misiniz sistemim şu şekilde:

Anakart adı: MSI A68HM-E33 V2 (MS-7721)
Ekran kartı: MSI GeForce GT 730 2 GB.
İşlemci: AMD Athlon(tm) X4 840 Quad Core Processor.
RAM: 4x2 GB 1600 MHz(tam ismini bulamadım)

Son düzenleme:
Komple yeni sistem lazım. Bir de hangi oyunlar?

Şu an Valorant, LoL oynuyorum LoL çok yüksek ayarlarda genelde 70-110FPS civarı dolaşıyor Valorant'da 70 ve üstü dolaşıyor genelde PUBG'de internetten biraz araştırdım bu sistem benzerlerinde 25 FPS civarı alıyorlar ama ben bunu 50 veya üstü yapmak istiyorum eğer o olmazsa bile Dying Light gibi hikaye oyunlarına uygun bir hale getirmek isdiyorum.
İşlemci gayet güçlü bir işlemci OC ile besler diye düşünüyorum. Frekans TV bu modelden daha düşük işlemciyle 1050 tarzı ekran kartı kullanmıştı.
X2 modeliydi sanırım.

Bu işlemcileri hafife alma.

Yani bu sistem için GT 1030 ve civarı ekran kartları rahatlıkla takılabilir mi veya AMD'nin RX serisi.
Şu an Valorant, LoL oynuyorum LoL çok yüksek ayarlarda genelde 70-110FPS civarı dolaşıyor Valorant'da 70 ve üstü dolaşıyor genelde PUBG'de internetten biraz araştırdım bu sistem benzerlerinde 25 FPS civarı alıyorlar ama ben bunu 50 veya üstü yapmak istiyorum eğer o olmazsa bile Dying Light gibi hikaye oyunlarına uygun bir hale getirmek isdiyorum.

Yani bu sistem için GT 1030 ve civarı ekran kartları rahatlıkla takılabilir mi veya AMD'nin RX serisi.

Yani RX 550 gibi.
Gençler araştırmam sonucunda hangi ekran kartı almak istediğimde karar aldım ekran kartı şu:
MSI GeForce GT 1030 2GH LP OC GT1030 2GB GDDR5 64B (1XHDMI 1XDP) Ekran Kartı Fiyatı, Yorumları - Trendyol (MSI GeForce GT 1030 2 GB GDDR5)
Eğer sisteme herhangi bir bir sorun çıkarmıyıcagını düşünüyorsanız almayı düşünüyorum.

Son düzenleme:

Yani RX 550 gibi.
Gençler araştırmam sonucunda hangi ekran kartı almak istediğimde karar aldım ekran kartı şu:
MSI GeForce GT 1030 2GH LP OC GT1030 2GB GDDR5 64B (1XHDMI 1XDP) Ekran Kartı Fiyatı, Yorumları - Trendyol (MSI GeForce GT 1030 2 GB GDDR5)
Eğer sisteme herhangi bir bir sorun çıkarmıyıcagını düşünüyorsanız almayı düşünüyorum.
Naptın reis aldın mı?
İkimizin de işlemcisi ve anakartı aynı bende ekran kartı almayı düşünüyorum yardımcı olacak var mı? GT 1030 ile Valorant oyununda 75in altına düşer mi?

Anakartı değiştirmeyecekseniz eğer bulabilirseniz X4 880K, onu bulamazsanız ise X4 860K işlemci tavsiye edebilirim. Eğer bu işlemcilerden birini alacaksanız ekran kartı olarak da bu işlemcilere göre en fazla GTX 1050 Ti veya RX 560 ekran kartı alabilirsiniz. Ya da bahsettiğim ekran kartları ile denk güçte olan farklı modellerde tercih edebilirsiniz. Ayrıca bu işlemcilerden birini tercih edecekseniz işlemci soğutucusu alıp OC yapabilirsiniz zira bu işlemcilerin OC potansiyeli cidden yüksek.

Geri
Yukarı