Çözüldü Ekran kartı yükseltmesi sonrası FPS düşüşü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Phraser

Hectopat
Merhabalar, bir arkadaşım var ve eski bir sisteme sahip. En azından o sistemde LoL tarzı oyunları kasmadan rahatça oynayabilmek için GT 1030 ekran kartı aldı ve önceki ekran kartı GT 420 idi.
GT 1030'u taktıktan sonra test için LoL'e girmiş ve FPS'in sistemin GT 420'li halinden daha düşük olduğunu fark etmiş. (Medium ayarlarda 25-35 FPS arası)
Acaba neden böyle oluyor? Darboğaz olduğunu zannetmiyorum.
Şu anki sistemi:
3 GB DDR2 RAM (1-2 gün sonra üstüne 2 GB daha ekleyecek.)
Intel Core 2 Duo E7400 işlemci.
MSI GT 1030 2 GB 64 Bit ekran kartı.
Gigabyte EP45-UD3lr.

Sizce bu durumdan kurtulmak için ne yapmamız lazım? Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler. :)

Çözüm
İşlemci kaynaklı olduğundan dolayı pek yok ancak şunları deneyebilirsiniz:

NVIDIA Denetim Masası'ndan 3D ayarlarından performans çubuğunu sola yani performans kısmına çekerseniz yardımcı olur fakat görüntüde ufak tırtıklanmalar meydana gelir.
Anladım çok sağ olun. Tekrardan değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Umarım sorunumuz düzelir. İyi geceler. :)
Arkadaşlar driverları DDU ile silip baştan en güncel driverleri yükleyince sorun düzeldi. Hepinize yardımlarınız için teşekkür ederim :)
Mesela bir örnek olması açısından:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
İstenilen FPS'in altında çalışıyor sistem. Buna rağmen GPU yüklenemiyor. Nedeni ise işlemcinin yetişememesi.
Teşekkürler. Eğer darboğaz yapıyorsa bu sorunu Q9300 veya üstü bir işlemci alarak halledebilir miyiz?
Darboğaz tamamen engellenebilir olmasa da oynanabilir bir seviyeye ulaşacaktır.
O darboğazdan kastım da hissetmessiniz bile. O kadar az yani.

Mesela bir örnek olması açısından:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
İstenilen FPS'in altında çalışıyor sistem. Buna rağmen GPU yüklenemiyor. Nedeni ise işlemcinin yetişememesi.

Darboğaz tamamen engellenebilir olmasa da oynanabilir bir seviyeye ulaşacaktır.
O darboğazdan kastım da hissetmessiniz bile. O kadar az yani.
Yorumlarınız ve yardımınız için çok teşekkürler. Son olarak acaba Nvidia Denetim Masası'ndan darboğazı engellemek için ekran kartının daha yüksek güçte çalışmasını sağlayabilcek bir ayar var mı acaba ?

Yorumlarınız ve yardımınız için çok teşekkürler. Son olarak acaba NVIDIA Denetim Masası'ndan darboğazı engellemek için ekran kartının daha yüksek güçte çalışmasını sağlayabilecek bir ayar var mı acaba?

NVIDIA Denetim Masası'ndan 3D ayarlarından performans çubuğunu sola yani performans kısmına çekerseniz yardımcı olur fakat görüntüde ufak tırtıklanmalar meydana gelir.

Anladım çok sağ olun. Tekrardan değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Umarım sorunumuz düzelir. İyi geceler. :)
Arkadaşlar driverları DDU ile silip baştan en güncel driverleri yükleyince sorun düzeldi. Hepinize yardımlarınız için teşekkür ederim :)

Çözüm

Geri
Yukarı