Çözüldü Ekran kartım boşta 68, Oyunlarda 114 derece

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
İyi akşamlar arkadaşlar. Konum bu başlık ile ne kadar alakalı anlayamadım ama yazacak başka yer bulamadım. :) Ekran kartım Nvidia GeForce 7300 SE/7200 GS 256 MB 64 Bit. Yaz aylarında oyun oynarken 114 dereceyi gördüm. Ekran kartının üstünde fan yok. Şu anda boşta 68-69 derece arasında. Sistemimi yenileyeceğim fakat bu ekran kartının bu kadar sıcak olması normal mi?.

İyi akşamlar arkadaşlar. Konum bu başlık ile ne kadar alakalı anlayamadım ama yazacak başka yer bulamadım. :) Ekran kartım Nvidia GeForce 7300 SE/7200 GS 256 MB 64 Bit. Yaz aylarında oyun oynarken 114 dereceyi gördüm. Ekran kartının üstünde fan yok. Şu anda boşta 68-69 derece arasında. Sistemimi yenileyeceğim fakat bu ekran kartının bu kadar sıcak olması normal mi?.

Muhtemelen ısı sensörlerinde sorun vardır. Bunu anlamak için ekran kartı soğutucusunu elinle kontrol et. Eğer dediği gibi 114 derece ise, elin yanacaktır.

Elimi chipset'in üstündeki demire dokundurduğumda elim yanıyor. Gerçekten 114 derece oluyor. Bu normal midir?

Haluk abi, benim bildiğim o 114 derece chipset'in sıcaklığı. Ben direkt chipsete dokunmadım. Chipset'in üstündeki demire dokundum ve yarım saniye kadar dayanabildim sıcaklığa. Benim asıl merak ettiğim kartın neden yanmaması ve 114 derecede Call of Duty Modern Warfare 3 gibi bir oyunu en düşükte akıcı oynatması?

Kart 114 derecede çalışmaz, kendini kapatır :) Dediğim gibi ısı sensörlerinde sorun vardır.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı