Ekran Kartım Çalınmış Olabilir mi?

Daha fazla  
Bilgisayarım siyah ekrandı ve bilgisayarcıya tamire götürdüm, anakartını değiştireceğiz dedi tabi bu adamda bilgisayar iki üç saat kaldı. Ben de kapat kardeşim dedim başkasına götürdüm on beş liraya yaptı, parçaları yeniden söküp taktı BIOS pilini sıfırladı sorun kalmadı ancak ekran kartı ile sorun var gibi. Ben bilgisayar donanımından hiç anlamam. Bilgisayarım beş altı yıllık Casper marka bilgisayar. Çift çekirdekli 2 GB RAM ve ben ekran kartımı 512 'ik diye ATI HD 2450 diye biliyordum. Win 8.1 kurdum ve karşıma aşağıdaki ekran geliyor ekran kartı bilgilerinde. Ekran kartımı çalsa ne yapacaklar diye düşünebilirsiniz zaten işe yaramaz yalnız durum çok kötü, Euro Truck Simulator 2 (çok kasıyor oynanmıyor) ve Wolfteam (grafik diye bir şey yok ) gibi basit oyunları bile bilgisayar düzgün oynamıyor ve yeğenlerimi onlarla avutuyordum. Şimdi onlar da oynamıyor bilgisayarcıya götürdükten sonra daha önce oynanan bu iki oyun artık oynamıyor. Sizce driver sorunu mu yoksa ekran kartı yürütülmüş mü? Yoksa Win 8.1 sorunu mu? Sizce Casper'ı arasam ekran kartımı öğrenebilir miyim fikirleriniz nelerdir arkadaşlar bu konuda? Ben hiç anlamıyorum sadece normal bir kullanıcıyım. Ekran kartı resmini gönderiyorum .
k.png

CPU-Z Programında 512 MB gözüküyor arkadaşlar, biri bir yardım etsin lütfen.
t.png

arkadaşlar biri bana ekran kartım kaçlık söyleyebilir mi please diyorum sadece sorum bu ekran kartım kaçlık yaklaşık top bellekte 256 mb yazıyor 256 lık mı oluyor acil cevap lütfen

ekran kartımı bilmiyorum ben anlamıyorum sadece görüntü aldım bu ekran kartı nedir ve driver ı nedir yani ekran kartının ne olduğunu bilmeyen driver yükleyemez yardım ederseniz sevinirim

Kasanın yan kapağını açıp baktınız mı?
Orada takılı olan bir ekran kartı var mı?
Eğer var ise, ekran kartının sürücüsünün kurulu olup olmadığını kontrol ediniz.
Teşekkürler
shooters001

Rv620 HD 3450'ye tekabül ediyor. Eğer bilgisayarcı upgrade etmemişse muhtemelen siz yanlış hatırlıyorsunuz. Yani ortada herhangi bir "yürütme" durumu yok. Ekran kartının sistemle ortak kullandığı ram miktarı değiştiği için oyunlar eskisi gibi çalışmıyordur büyük olasılıkla. Bios'dan veya mümkünse başka bir yerden manuel olarak ayarlamanız gerekebilir.

teşekkürler indiriyorum 10 kb ile indiriyor 3 saat diyor ama bekleyecez artık . bu ekran kartıyla hangi oyunlar kurulabilir 10-12 yaşlarındaki yeğenlerimi avutmak bahanesi ile oyun kurmayı düşünüyorum yoksa benim oyunla moyunla işim yok eski oyunlar açmıyor çünkü şimdi de geldiklerinde oyun oynamak istiyorlar bilgisayarı ilk aldığımda crysis warhead diye bir oyun vardı onu oynuyordu ama şimdi oynatmaz herhalde bilgisayar tamircilerine hiç mi hiç güvenim kalmadı artık

arkadaşım çok teşekkür ederim
Ekran kartınız çok eski olduğu için windows 8.1 driver desteği yok.. windows 8 kurup driverini indirip sorunsuz kullanabilirsin. Aşağıda verdiğim driverı indirip kur büyük ihtimalle sorunun çözülecektir.

www.mediafire.com: ATI Catalyst 12.11 B11 HotFix 11.09 V6 BETA
çok teşekkür ederim verdiğiniz driver işe yaradı şu anda tüm oyunları açıyor bundan önce sistemde win7 vardı ekran kartı ati radeon hd2450 yazıyordu win8,1 yüklenince ati atombios yazıyordu şimdi ise aşağıdaki gibi görüntüleniyor pek bir şey anlamadım bu işten ama haydı hayırlısı işimi gördü teşekkürler

Eğer ekran kartı yokta entegre bir kart ise, ana kartın cdsi veya modeli varsa internetten gerekli driverları çekebilirsin.
Kartınız ATI FirePro 2450 ise (https://www.amd.com/Documents/ATI_FireMV_2450_Data_Sheet.pdf)
şurda dirveri var driverscollection.com: ATI FirePro 2450 drivers

Bilgisayarından parça çalınacaığını hiç sanmıyorum. Kimse kendi ayağına mermi sıkmak istemez. Bu kadar düşük seviye kart zaten işlerine yaramaz.
bencede ama işte başlangıçta açılan oyunlar şimdi açılmayınca birde yazdığımı okursanız anakartını değiştirmem lazım dedi bana 150-200 lira masraf çıkarttı bende aldım başkasına götürdüm o parçaları çıkartıp tekrar taktı rami falan çalıştı 15 lira aldı ben ondan dolayı gıcıklanıyordum yani anlamadığını bir anlasınlar yapabiliyorlar emin olabilirsin

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    54,7 KB · Görüntüleme: 396
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı