Ekran kartım çevrimdışı gözüküyor

Saitama_Hironi

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, başlıktan da göreceğiniz gibi ekran kartımın kullanılabilirliği çevrimdışı. Laptop kullanıyorum o yüzden iki tane var Intel'i görüyor sorunsuzca ama AMD görmüyor. Yani aygıt yöneticisinde her ne kadar görünüyor olsa da çevirimiçi gözüküyor olsa da. Windows uygulamaları açarken AMD'yi görmüyor. AMD Radeon HD 7600M series bir ekran kartı. O yüzden çok güncel driverlar da kullanamıyorum hatta Windows 11 olduğum için o eski driverları bile yükleyemiyorum. :D neyse, ne yapıp edebilirim ki bu ekran kartını aktif edebilirim?

1688333935255.png

Driverı üzerinden gözüküyor mu? normal şartlarda ana ekrandayken görüntüyü dahili İntel ekran kartı üzerinden alır, oyuna girdiğinde Harici ekran kartını aktif eder. Bende bu şekildeydi. "Devre Dışı" gözüküyordu normalde. Oyun girince aktif oluyordu.

Denetim masasından aygıt yöneticisini açın ve görüntü bağdaştırıcıları adı altında ekran kartınızı aktif değilse aktifleştirin.

Driverı üzerinden gözüküyor mu? normal şartlarda ana ekrandayken görüntüyü dahili İntel ekran kartı üzerinden alır, oyuna girdiğinde Harici ekran kartını aktif eder. Bende bu şekildeydi. "Devre Dışı" gözüküyordu normalde. Oyun girince aktif oluyordu.
Valla driverını yükleyemedik windows 11 yüklü olduğu için mavi ekran verdi. Oyuna girerken aktif ediyor mu bilmiyorum. Nasıl test edebilirim ?

Denetim masasından aygıt yöneticisini açın ve görüntü bağdaştırıcıları adı altında ekran kartınızı aktif değilse aktifleştirin.
Orada aktif zaten onda sorun yok.

Valla driverını yükleyemedik windows 11 yüklü olduğu için mavi ekran verdi. Oyuna girerken aktif ediyor mu bilmiyorum. Nasıl test edebilirim ?
Sende olan mevcut ekran kartının performans değerlerine bak :D İntel kendi ekran kartından belirli düzeyde FPS verecektir. Ekran akrtın kullanılıyorsa zaten asıl alman gereken FPS'i alırsın. Uygulaması olsa uygulamasında direkt gözüküyor.

Geri
Yukarı