Ekran Kartım Çizildi

Makaleler
3
Merhabalar. Bugün sipariş ettiğim 2 tane fan geldi ve kasaya montajlamak için ekran kartını çıkardım zira kasanın içi çok küçük ve elim sığmıyor. Neyse uğraşa uğraşa taktım fanları. Sonra ekran kartını takayım derken dikkatsizliğim yüzünden ekran kartı PCB sinin yanına küçük bir çizik atmışım. Bir değil 2 çizik atmışım. (Tırnağımla.) Bu durumdan endişelenmem gerekir mi? Ekran kartı şuanda çalışıyor herhangi bir anormallik görmedim. Çizilen yerde herhangi bir veriyolu yada devre göremedim ben. Ekran kartım: MSI GeForce GTX1050 2GB Ekran Kartı Fiyatı - Vatan Bilgisayar

Inked20180810_172426_LI.jpg

Inked20180810_172500_LI.jpg

20180810_173842.jpg

Bir daha böyle işlerle uğraşırken eldiven mi kullansam bilemedim valla. :D İşin garibi tornavida veya keskin bir nesneyle değil, tırnağımla çizdim kartı. Cevaplarınız için teşekkürler.

Arkadaşlar önemli bir gelişme var. Bu olaydan sonra oyun testi yaptım. CSGO ve L4D2'de değerler önceden aldığım değerlerle aynıydı fakat BF1 girdiğim zaman RAM kullanımı önceye oranla büyük bir artış gösterdi. Önceden oyun en fazla 7GB kullanırken şuan 7.7GB'e dayanmış durumda ve buda oyunu acayip bir şekilde kastırıyor. BF1 Girmeden önce ekran kartı performansı aynı mı diye Cinebench 3D Render testi yapmaya çalıştım fakat yapamadım. Resimde gördüğünüz hatayı alıyorum:

CRenderError.PNG

Sıcaklık sorunu yok. Zaten 2 tane fan eklediğim için kasanın içi buzdolabı gibi oldu. Sanırım her ne kadar çizikler küçük ve veri yolları üzerinde olmasa da kart servislik oldu. Başka bir parçada sorun olduğunu zannetmiyorum.

@Beratttss @Alpi350 @rtakak @Völf @184424 @byufuk @bassholder

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı