Ekran Kartım kendi kendine duruyor

Hmm, sanırım bir yolu vardı.

Windows Ayarları'nı açın:

ayarlar.png

Sistem bölümüne girin:

sistem.png

Monitör sekmesinden Grafik Ayarları menüsünü açın:

grafik ayarları.png

Göz at ile ayarlamak istediğiniz oyunun .exe dosyasını bulup seçin:

grafik performansı tercihi.png

gözat.png

seçenekler.png

Seçenekler'e tıklayın ve açılan pencereden oyunun hangi GPU ile çalışacağını belirleyin:

grafik özellikleri.png

Sonra kaydedin ve işlem tamamdır.

İşlemci Intel i5 7.nesil ekran kartı NVIDIA GeForce 940MX RAM 8 GB. Ben aldığımdan beri ne termal macuna ne başka bir şeye baktırdım laptopta. Duyduğum ses ise bir cızırtı sesi gibiydi. Termal macun veya temizlik hiç yapmadım.

Sanırım yeterli güç alamamasından dolayı diye düşünüyorum. Nasıl düzeltebilirim?
Dostum ısınmadan kaynaklı frekans düşmesi yaşıyorsun sanırım.
Bu durumda temizlikten başka bir şey yaptırmana gerek yok.
Termal macun yenilemesi ve fan temizliği ile bilgisayarında FPS düşmesi ve cızırtı gibi sesleri yok edebilirsin.

Ayrıca LoL oynarken görev yöneticisine bir bakın CPU mu daha çok kullanıyor GPU mu?

Dizüstü PC böyle bir sorun olacağını sanmıyorum.

GPU %70'e kadar kullanıyor.
Dostum ısınmadan kaynaklı frekans düşmesi yaşıyorsun sanırım.
Bu durumda temizlikten başka bir şey yaptırmana gerek yok.
Termal macun yenilemesi ve fan temizliği ile bilgisayarında FPS düşmesi ve cızırtı gibi sesleri yok edebilirsin.

Termal macun ve temizlik için servise mi götürmemiz gerekiyor yoksa kendimizin yapabileceği bir şey mi?

GPU %70'e kadar kullanıyor.

Termal macun ve temizlik için servise mi götürmemiz gerekiyor yoksa kendimizin yapabileceği bir şey mi?
Herhangi bir bilgisayarcıda yaptırabilirsin, Laptopu söküp takmak zor iş belli ki tecrübesizsin ama kendine güvenirsen youtube'dan izleyerek yapabilirsin. Tavsiyem işi bilen birine gitmen.

Herhangi bir bilgisayarcıda yaptırabilirsin, Laptopu söküp takmak zor iş belli ki tecrübesizsin ama kendine güvenirsen youtube'dan izleyerek yapabilirsin. Tavsiyem işi bilen birine gitmen.
Tamam teşekkürler. denerim.
Hmm, sanırım bir yolu vardı.

Windows ayarları'nı açın:

ayarlar.png

Sistem bölümüne girin:

sistem.png

Monitör sekmesinden grafik ayarları menüsünü açın:

grafik ayarları.png

Göz at ile ayarlamak istediğiniz oyunun .exe dosyasını bulup seçin:

grafik performansı tercihi.png

gözat.png

seçenekler.png

Seçenekler'e tıklayın ve açılan pencereden oyunun hangi GPU ile çalışacağını belirleyin:

grafik özellikleri.png

Sonra kaydedin ve işlem tamamdır.

Hiçbir şey değişmedi.

Son düzenleme:
İşlemci Intel i5 7.nesil ekran kartı NVIDIA GeForce 940MX RAM 8 GB. Ben aldığımdan beri ne termal macuna ne başka bir şeye baktırdım laptopta. Duyduğum ses ise bir cızırtı sesi gibiydi. Termal macun veya temizlik hiç yapmadım.

Sanırım yeterli güç alamamasından dolayı diye düşünüyorum. Nasıl düzeltebilirim?
Kral benim laptop dada aynısı oldu gidip mal gibi yatak yorganın üstünde oynadım fanın sesi ilk açıldığında çok kötü geliyordu yani cızırtılıydı sonra bir anda jesliyordu ve kesilince hüç sesi gelmiyordu çok çok az geliyordu oda bir şeye sürtme sesi gibiydi sonra götürdüm tamirciye fan kırılmıştı çok kötü bi durum sende acilen bi baktır anakart ve anakarttaki bütün bileşenleri kaybedebilirsin

Geri
Yukarı