Ekran kartım sök-tak sonrası arızalandı

Görkem Barış

Decapat
Merhaba arkadaşlar Rx 460 ekran kartı kullanıyorum. Kartımda bugüne kadar hiçbir sorunla karşılaşmadım. Sadece Pubg Lite, Cs go gibi oyunlarda soğutması yeterli gelmediği için fan ses yapıyordu. Yakın zamanda elime arızalı bir Gts 250 ekran kartı geçti ve bende onun soğutmasını kartıma takmak istedim fakat uymadı. Bende kendi kartımın macununu yenileyip tekrar taktım. (Ekran kartı macunu yenilemeyi biliyorum daha önce 3 defa yeniledim sorun çıkmadı) Fakat Windows açılmadı siyah ekran verdi. Bende Pc ye format attım. Fakat ekran kartı driverını kurmayı başaramadım. Driver kurulmuyor fakat kart düzgün görüntü veriyordu (çizgilenme vb. olmuyordu) 3 defa format atmama rağmen sorun çözülmedi. 2004 sürüm Windows 10 kullanıyorum. Bilgisayarcılara sorduğumda Chipset denildi. Sadece bir bilgisayarcı bios kaynaklı olabileceğini söyledi. Fakat biosu yapamadım. Chipset arızası olup olmadığını nasıl anlarız ? Bu arada kartı başka pc de denedim yine aynı şekilde. Farklı sürüm driverlar yükledim sonuş aynı. Bazı hata çözme programları denedim sonuç aynı. Lütfen yardımcı olun arkadaşlar kesin bilgi istiyorum ne olduğunu anlayamadım. Şu dönemde ekran kartı da alamam malum öğrenciyim. Pc nin onboard yok ona takıp denememi söylemeyin lütfen. Cevap verenlere şimdiden teşekkür ederim. Kart şuan bilgisayarda algılanıyor fakat sorun bildirildiğinden Windows bu aygıtı durdurdu hatası veriliyor. Radeon sürücüsünü açmaya çalıştığımda ise AMD sürücüsü kurulmadı veya amd sürücüsü düzgün çalışmıyor lütfen AMD donanımınız için uygun AMD sürücüsünü kurun uyarısını veriyor.

Son düzenleme:
Sen de saygı da yok akıl da. Cidden bir insana bunu söylüyorsanız ya 9 yaşın da düşünemediği içindir ya da hoşgörüden yoksun bir insansın demektir. Hadi sana kolay gelsin. He kanka bir daha kine de RX 460 kartına RTX 2080 soğutması tak onu da dene olur o.

Ma.

Fiziksel bir müdahale olduğu için kart Driver'ı kabul etmiyor olabilir mi? Evet olabilir. Kartın üstündeki yolların bir tanesine zarar gelse bile böyle bir hata vermesi normal. Çünkü kart sadece çipten ibaret değil.

Peki çözüm öneriniz nedir?

Kartı ekran kartından anlayan usta birine verip çözümü burada aramamanız.

Zaten az önce biriyle konuştum. Kısa sürede götüreceğim. Sizin fikriniz sizde kalsın. Ben anlayan, bilen, tecrübe sahibi insanlardan fikir almayı beklerken maalesef siz gibi zaman geçirmek için burada olanlar denk geliyor. Haklısınız çözümü burada aramamalıyım.

Yeni konular

Geri
Yukarı