Ekran kartım vermesi gereken performansı vermiyor

Clawensang

Hectopat
Dediğim gibi ekran kartım vermesi gereken FPS'i vermiyor. Ekran kartının FPS değerlerini izliyorum YouTube'den adam Ultra ayarlardayken 60FPS ben orta ayarlarda 60-50 alıyorum. Bunun için 2 sebep düşünebiliyorum AMD ayarlarından frekansı arttırıp voltajı düşürdüm (şu an normal ayarlarda kullanıyorum)bu ekran kartını yorup zamanlan performansını düşürmüş olabilir ya da yakın zamanda HDD aldım e tabii ki içini oyunlar ile dolurdum bunun sebep vereceğini zannetmiyorum bir bilginiz varsa nasıl normal haline döndürebilirim ya da performansı iyileştirebilirim ya da başka sebebi varsa yazın lütfen.

Sistem özelliklerin nedir, oyun içi değerler nasıl?

Benim için en net ve kesin çözümü ekran kartını başka pcde denemektir, tabi böyle bir imkanın varsa. Bu da en son çaredir zaten...

Sisteminizi belirtirseniz yardımcı olmaya çalışırız.
rx 5600 xt r5 3600 16 gb ram 3000 mhz
Driverlar güncel mi?
İşlemcinin darboğaz yapmadığına emin misin?
Ram'in kaç?
güncel eminim 16gb 3000mhz
Ekran kartı, işlemci ve geri kalan bileşenler nedir? Bunları bilmeden cevap veremeyiz.
Ekran kartım rx 5600 xt işlemcim r5 3600 anakartım b450m s2h ram 16 gb apacer panther 3000 MHz sharkoon shp 650 w
Dediğim gibi ekran kartım vermesi gereken FPS'i vermiyor. Ekran kartının FPS değerlerini izliyorum YouTube'den adam Ultra ayarlardayken 60FPS ben orta ayarlarda 60-50 alıyorum. Bunun için 2 sebep düşünebiliyorum AMD ayarlarından frekansı arttırıp voltajı düşürdüm (şu an normal ayarlarda kullanıyorum)bu ekran kartını yorup zamanlan performansını düşürmüş olabilir ya da yakın zamanda HDD aldım e tabii ki içini oyunlar ile dolurdum bunun sebep vereceğini zannetmiyorum bir bilginiz varsa nasıl normal haline döndürebilirim ya da performansı iyileştirebilirim ya da başka sebebi varsa yazın lütfen.

Bir de Windows'tan format attım yanlış format PC'yi yavaşlatır falan diyorlardı doğru mu?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı